Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Ambasada belge-Nishanit: Ka rënë numri i azilkërkuesve nga Shqipëria People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Ambasada belge-Nishanit: Ka rënë numri i azilkërkuesve nga Shqipëria People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ambasada belge-Nishanit: Ka rënë numri i azilkërkuesve nga Shqipëria

Shko poshtë

Ambasada belge-Nishanit: Ka rënë numri i azilkërkuesve nga Shqipëria Empty Ambasada belge-Nishanit: Ka rënë numri i azilkërkuesve nga Shqipëria

Mesazh nga Durrsaku Thu 24 Nov 2011 - 6:25

Ambasada belge-Nishanit: Ka rënë numri i azilkërkuesve nga Shqipëria 31148_9BELGJIKË- Ambasada Belge i ka dërguar sot një letër ministrit të Bredshëm Bujar Nishani, ku nëpërmjet saj konstaton një ulje të dukshme të azlkërkuesve nga Shqipëria.

Ndër të tjera në letrën dërguar ministrit Nishani nënvizohet se pas takimeve të zhvilluara në qershor dhe tetor të përfaqësuesve të lartë të Drejtorisë së Përgjithshme për të Huajt të Mbretërisë së Belgjikës dhe reagimit të autoriteteve shqiptare efikasiteti ëshët zhvilluar . Në pasqyrat grafike të azilkërkuesve nga Shqipëria , konstatohet qartë një rënie e pastër e numrit të azilkërkuesve.

Në letrën dërguar ministrit shqiptar Zyra e Bashkëpunimit Policor të Ambasadës së Mbretërisë së Belgjikës në Shqipëri falenderohen autoritetet shqiptare për përpjekjet e bëra për parandalimin dhe goditjen e dukurisë së azilkërkuesve.

“Falenderoj në veçanti autoritetet shqiptare për kundërveprimin në një situatë krize me azilkërkuesit. Situata të tilla ndodhin dhe mund të ndodhin kudo, por e rëndësishme është identifikimi i burimeve dhe veprimi konkret”,- thuhet në letrën e nënshkruar nga Nys Andre, këshilltari i ambasadës belge për çështjet e brendshme.
(el.me/BalkanWeb)
Durrsaku
Durrsaku
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Durres
Postime Postime : 12675
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/06/2009
Mosha Mosha : 47
Hobi Hobi : cigarja

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi