Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Vlera e diturisë tek gjeneratat e para. People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Vlera e diturisë tek gjeneratat e para. People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vlera e diturisë tek gjeneratat e para.

2 posters

Shko poshtë

Vlera e diturisë tek gjeneratat e para. Empty Vlera e diturisë tek gjeneratat e para.

Mesazh nga WebMaster Wed 30 Nov 2011 - 8:57

Vlera e diturisë është më e madhe se vlera e punës (veprës), kurse lloji më i madh i fesë tuaj është modestia
Dituria e largon verbërinë e zemrës së pronarit
Sikurse Hëna që e largon errësirën e natës.
Nuk janë të njëjtë i devotshmi me dituri dhe ai pa dituri
Ngjashëm sikur që nuk janë të njëjtë ai që sheh dhe ai që është i verbër e që sy nuk ka.”

A jan te verteta keto Fjale qe solla tani apo mendoni me ndryshe

WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Vlera e diturisë tek gjeneratat e para. Empty Re: Vlera e diturisë tek gjeneratat e para.

Mesazh nga Anakonda Fri 2 Dec 2011 - 20:55

Jane mese te verteta,pasi ne me ane te diturise mund ti realizojme synimet tona,por edhe me ane te veprimeve.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi