Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Gjeneratat e sotme plaken më shpejt People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Gjeneratat e sotme plaken më shpejt People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gjeneratat e sotme plaken më shpejt

2 posters

Shko poshtë

Gjeneratat e sotme plaken më shpejt Empty Gjeneratat e sotme plaken më shpejt

Mesazh nga Alberti Wed 17 Apr 2013 - 11:35

Gjeneratat e sotme plaken më shpejt

Personat e sotëm, të rritur, janë aq jo të shëndetshëm saqë janë për 15 vjet më të "plakur" sesa që kanë qenë prindërit, gjyshet dhe gjyshërit e tyre, kur kanë qenë në moshën e tyre, theksojnë shkencëtarët.
“Gjenerata e sotme më e re i ekspozohet më shumë shtypjes së lartë të gjakut, diabetit dhe mbipeshës sesa gjeneratat e mëparshme”, thonë ekspertët holandezë, të cilët e kanë bërë një studim. Ata gjatë disa viteve i kanë studiuar 6 mijë persona të moshave të ndryshme dhe kanë vërtetuar që gjeneratat e reja kanë shëndet më të dobët ‘metabolik’.
"Do ta marr vetëm një shembull. Shikuar në përgjithësi, të rriturit e sotëm kanë probleme me mbipeshën në moshën 40-vjeçare, derisa më parë ai kufi ka qenë në moshën 55-vjeçare. Kjo tregon që ata në vitet e tyre janë më të ‘vjetër’ sesa gjeneratat e mëparshme për 15 vjet. Dhe ky nuk është shembulli i vetëm", ka thënë eksperti holandez, Gerben Hylsege.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Gjeneratat e sotme plaken më shpejt Empty Re: Gjeneratat e sotme plaken më shpejt

Mesazh nga Anakonda Wed 15 Oct 2014 - 19:39

eee brezi jon,brezi me i poshter

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi