Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Maqedonia dhe Greqia t"i përkushtohen dialogut për zgjidhjen e kontestit  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Maqedonia dhe Greqia t"i përkushtohen dialogut për zgjidhjen e kontestit  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Maqedonia dhe Greqia t"i përkushtohen dialogut për zgjidhjen e kontestit

Shko poshtë

Maqedonia dhe Greqia t"i përkushtohen dialogut për zgjidhjen e kontestit  Empty Maqedonia dhe Greqia t"i përkushtohen dialogut për zgjidhjen e kontestit

Mesazh nga Darius Wed 7 Dec 2011 - 0:45

Në reagimin zyrtar të zëdhënësit të Ministrisë franceze të Punëve të Jashtme Bernar Valero, përndryshe ish ambasador francez në Maqedoni, njëherësh dërgohet edhe thirrje deri te udhëheqësit politik të dy vendeve që të nxjerrin leksion nga aktvendimi, njofton korrespondenti i MIA-s nga Parisi.
Maqedonia dhe Greqia t"i përkushtohen dialogut për zgjidhjen e kontestit  Maqedonia_dhe_greqia_t_i_perku_1

Parisi zyrtar e mori parasysh aktvendimin e sjellë më 5 dhjetor nga Gjykata Ndërkombëtare e Drejtësisë, në të cilin u vlerësua se Greqia nuk i ka plotësuar obligimet e saj duke iu kundërshtuar anëtarësimit në NATO 'Ish Republikës Jugosllave të Maqedonisë', për shkak të dallimeve të cilat ekzistojnë midis dy vendeve rreth çështjes së emrit".

Në reagimin zyrtar të zëdhënësit të Ministrisë franceze të Punëve të Jashtme Bernar Valero, përndryshe ish ambasador francez në Maqedoni, njëherësh dërgohet edhe thirrje deri te udhëheqësit politik të dy vendeve që të nxjerrin leksion nga aktvendimi, njofton korrespondenti i MIA-s nga Parisi.

"Ju bëjmë thirrje udhëheqësve politikë të të dy vendeve të nxjerrin leksion nga aktvendimi dhe sërish të vendosin dialog dhe kontakte, si dhe t'i përkushtohen dialogut në mënyrë konstruktive, me qëllim që të arrihet zgjidhje e pranueshme e përbashkët për dallimin rreth emrit", qëndron në reagimin e Ministrisë franceze të Punëve të Jashtme
Darius
Darius
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 11502
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 25/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi