Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Topi: Zgjidhje përmes dialogut People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Topi: Zgjidhje përmes dialogut People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Topi: Zgjidhje përmes dialogut

Shko poshtë

Topi: Zgjidhje përmes dialogut Empty Topi: Zgjidhje përmes dialogut

Mesazh nga Vizitor Wed 17 Mar 2010 - 3:36

Topi: Zgjidhje përmes dialogut Topi-bamiiiirGjatë një vizite pune në Berat, Presidenti i Republikës Bamir Topi komentoi situatën politike, duke vlerësuar rivendosjen e dialogut. (UPDATE)


Sipas presidentit Topi, demokracia në Shqipëri i ka të gjitha shanset që të bëjë progres, pavarësisht se ndonjëherë gjërat duket sikur nuk kanë rrugëdalje.
Sipas presidentit Topi politika ka gjithmonë mundësi që mbi bazën e dialogut dhe të një predispozicioni për të arritur një zgjidhje në funksion të Shqipërisë, do të dijë të gjejë edhe rrugët e bashkëpunimit.
Presidenti, që është edhe kryetar i Këshillit të Lartë të Drejtësisë, theksoi se vendin e presin reforma të rëndësishme në mënyrë që Shqipëria të vazhdojë rrugën e anëtarësimit në Bashkimin Evropian. Një një prononcim pak kohë më parë në një aktivitetet të KLD-së, presidenti kishte deklaruar se kriza politike ka bllokuar reformën në drejtësi.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi