Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Shkollat 9-vjecare, program kunder droges e alkoolit People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Shkollat 9-vjecare, program kunder droges e alkoolit People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shkollat 9-vjecare, program kunder droges e alkoolit

2 posters

Shko poshtë

Shkollat 9-vjecare, program kunder droges e alkoolit Empty Shkollat 9-vjecare, program kunder droges e alkoolit

Mesazh nga Aяtємιѕα Fri 9 Dec 2011 - 13:47

Shkollat 9-vjecare, program kunder droges e alkoolit 1323427149-kunder_droges_dhe_alkolitNjë program i titulluar “Edukimi dhe reduktimi i kërkesës për drogë dhe substancat e tjera të rrezikshme” miratuar në muajin tetor ndërmjet Drejtorisë Arsimore Rajonale të Tiranës dhe Drejtorisë së Policisë Tiranë nisi të veprojë ditën e sotme. Programi ka filluar të zhvillohet sipas një grafiku dhe do të vazhdojë deri më 15 dhjetor në 40 shkolla 9-vjeçare të Tiranës, ndërsa në të gjitha klasat e 6-ta si temë e parë do të jetë “Alkooli”. Ditën e sotme, ky program po zhvillohet në 5 shkolla 9-vjeçare dhe konkretisht në shkollën: “Sabaudin Gabrani”; “Shkolla e Kuqe”; “1-Maji”; “Hasan Prishtina” dhe “Siri Kodra”, ndërsa në datën 9 dhjetor ky program do të vazhdojë ne shkollat “Fan Noli”; “Dhori Leka”; “Emin Duraku”; “Avni Rustemi” dhe “Qazim Turdiu”. Edhe java në vazhdim do të jetë çdo ditë e përfshirë me zbatimin e këtij programi.

Sakaq grupet mësimdhënëse përbëhen nga 2 punonjës policie dhe 1 mësues, të cilët së bashku do të japin instruksione mbi drogat dhe substancat e tjera të rrezikshme. Ky program vjen, pas një vlerësimi të situatës së përdoruesve të drogave në Tiranë, dhe synon në përgatitjen dhe formimin e fëmijëve të moshave 12-13 vjeçare, të cilët kur të përballen me duhanin, alkoolin e marijuanën, të jenë në gjendje të thonë “Jo drogave dhe substancave të tjera të rrezikshme”./Noa

Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shkollat 9-vjecare, program kunder droges e alkoolit Empty Re: Shkollat 9-vjecare, program kunder droges e alkoolit

Mesazh nga Anakonda Sun 5 Feb 2012 - 19:22

Te thone cte duan,pasi qe ne 9-vjecare femijet e marrin rrugen e zotit.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi