Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Rusi, fiton zyrtarisht partia e Putin, priten protesta People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Rusi, fiton zyrtarisht partia e Putin, priten protesta People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rusi, fiton zyrtarisht partia e Putin, priten protesta

2 posters

Shko poshtë

Rusi, fiton zyrtarisht partia e Putin, priten protesta Empty Rusi, fiton zyrtarisht partia e Putin, priten protesta

Mesazh nga Durrsaku Sat 10 Dec 2011 - 2:05

Rusi, fiton zyrtarisht partia e Putin, priten protesta 49158_2MOSKË- Gazeta zyrtare ruse publikoi sot rezultatet zyrtare të zgjedhjeve parlamentare të 4 dhjetorit, duke konfirmuar fitoren e partisë në pushtet Rusia e Bashkuar me 49,32 për qind të votave, ndërkohë që opozita po bëhet gati të mbledhë mijëra manifestues për të denoncuar manipulimet.

Sipas këtyre rezultateve të publikuara nga "Rossiïskaïa Gazeta", që prakikisht nuk ndryshojnë nga rezultatet paraprake të publikuara të hënën, partia e kryeministrit Vladimir Putin ka një mazhorancë absolute me 238 mandate ndër 450 në Duma, Dhoma e Ulët e parlamentit.

Rezultatet i japin 92 vende Partisë Komuniste që mori 19,19 për qind të votave, 64 partisë Rusia e Drejtë, e qendrës së majtë me 13,24 për qind dhe 56 Partisë Liberaldemokrate, nacionalste me 11,67 për qind.

Mijëra persona po bëhen gati të manifestojnë sot në të gjithë Rusinë me thirrjen e opozitës për të denoncuar rezultatet e këtyre zgjedhjeve, ndërkohë që vendi është përfshirë që nga fillimi i javës nga një mobilizim i paprecedentë prej vitesh, që po shtypet nga forcat e rendit.

Rreth 20 000 persona marrin pjesë sot në një manifestim kundër rezultateve të zgjedhjeve parlamentare të 4 dhjetorit të fituara nga partia e Vladimir Putinit, njoftoi policia e Moskës. Sipas një burimi policor të cituar nga agjencia zyrtare e lajmeve Itar-Tass, numri i manifestuesve arriti në afro 20 000 pak përpara orës 15:00 lokale (11:00 GMT).

Njëri nga liderët e lëvizjes së opozitës Solidarnost, Ilia Ponomarev, i cituar nga Interfax, u shpreh se rreth 40 000 persona ndodhen tashmë në sheshin Bolotnaïa në qendër të Moskës dhe se 10 000 persona janë ende duke ardhur. Mobilizimi për denoncimin e zgjedhjeve të 4 dhjetorit, me manifestime në shumë qytete të vendit, është i paprecedentë në Rusi që prej ardhjes në pushtet të Vladimir Putinit në vitin 2000.

(ma.ar/BalkanWeb) Rusi, fiton zyrtarisht partia e Putin, priten protesta Spacer
Durrsaku
Durrsaku
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Durres
Postime Postime : 12675
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/06/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : cigarja

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Rusi, fiton zyrtarisht partia e Putin, priten protesta Empty Re: Rusi, fiton zyrtarisht partia e Putin, priten protesta

Mesazh nga Anakonda Mon 19 Mar 2012 - 7:46

qenka katandisur me keq se vendi yne.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi