Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Grupi metal shkakton lëkundje toke në Zelandë  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Grupi metal shkakton lëkundje toke në Zelandë  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Grupi metal shkakton lëkundje toke në Zelandë

2 posters

Shko poshtë

Grupi metal shkakton lëkundje toke në Zelandë  Empty Grupi metal shkakton lëkundje toke në Zelandë

Mesazh nga Aяtємιѕα Thu 15 Dec 2011 - 13:45

Grupi metal shkakton lëkundje toke në Zelandë  FoofightersNjë grup muzikor i muzikës "rock" krijoi lëkundje të vërteta toke, gjatë një koncerti të mbajtur në Zelandën e Re përpara 50 mijë fansave të tyre.

Kërcimi i njëtrajtshëm i “armatës” së fansave të “Foo Fighters” krijoi një tërmet të vogël, që u ndie në një zonë 3-4 kilometra rreth vendit të shfaqjes dhe u mat dhe nga një qendër e sizmiologjisë.

Lëkundjet e tyre ishin shumë të ngjashme me ato që shkakton një vullkan në fazat përpara shpërthimit, e krahasueshme me një volum prej 5 mijë tonë toke në lëvizje ose një tërmet dy sipas shkallës rihter.

David Grohl dhe banda e tij mbajtën koncertin në “Western Springs Stadium” dhe lëkundjet filluan të regjistroheshin që në orën 7,30 të darkës, kur fansat nisën të kërcenin së bashku në mënyrë të koordinuar.

Megjithatë, qëndra sizmiologjike ndieu lëkundjet më të mëdha rreth një orë më pas, gjatë një kënge shpërthyese të grupit. Përveç lëkundjeve të tokës, edhe niveli jashtëzakonisht i lartë i decibelëve ishte shqetësues.

Shumë prej fansave që ndodheshin në radhët e para të koncertit e kishin të pamundur të dëgjonin për disa orë me radhë pas shfaqjes, ndërsa banorët përreth stadiumit u ankuan për tre orët e “tmerrshme” që iu desh të kalonin.

Gjithsesi, për “Foo Fighters”, nuk mund të kishte një reklamë më të mirë se sa një tërmet i vërtetë. Një prej antarëve të grupit, u shpreh me humor se në koncertin e radhës, ata do të përpiqen të shkaktojnë një “tsunami”.
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Grupi metal shkakton lëkundje toke në Zelandë  Empty Re: Grupi metal shkakton lëkundje toke në Zelandë

Mesazh nga Anakonda Tue 13 Nov 2012 - 18:44

ishallla spo vijn e te ne se gjysmen e botes e kan marr perpara
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi