Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Romët martohen që fëmijë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Romët martohen që fëmijë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Romët martohen që fëmijë

2 posters

Shko poshtë

Romët martohen që fëmijë Empty Romët martohen që fëmijë

Mesazh nga Aяtємιѕα Sat 17 Dec 2011 - 12:39Pas lajmit që një vajze 11-vjecare në Bilisht u rrëmbye nga një djalë 14-vjecar dhe xhaxhai i tij, i gjithe opinioni publik u trondit.

Por cila eshte historia e vertete qe coi ne perplasjen e familjes Trendafili nga Bilishti dhe Hajdini nga fshati Rrëmbec i Korces?

Gentiani eshte vetem 14 vjec. Ai ka kohe qe nuk shkon në shkolle. Prej nje viti eshte njohur me vajzen 11-vjecare, me te cilen sipas djalit kane shkembyer letra por edhe i kane premtuar njeri-tjetrit dashuri.

Xhaxhai i tij, tregon se ai nuk e ka rrembyer, vajzen.Ajo se bashku me nipin e tij 14-vjecar kishin lene takim. Nipi i kishte kerkuar ndihme xhaxhait te tij 25 vjecar, per te marre ne shtepi vajzen qe ai dashuronte.

Ne familjen Hajdini, djemte jane martuar ne moshen 14 apo 15 vjec, ndersa nuset i kane marre 12 apo 13 vjece. Kjo eshte tradite e familjeve rome, te cilat i martojne femijet ne moshe shume te vogel,

Vajzat ne familjet rome, largohen nga shkolla pasi kane perfunduar klasen e katert apo te peste.Kjo eshte edhe koha kur ato martohen. Nese qendrojne gjate pa u martuar, ne familjet rome, thuhet se vajza ka ndonje problem.Por ky rrembim solli nje tjeter konflikt. E ema e djalit u plagos ne koke, nga e ema e vajzes. Familja e 11 vjecares, eshte tronditur rende nga kjo ngjarje dhe nuk pranon te jape asnje koment.Por fqinjet e tyre, shprehen se ky incident i ka tronditur rende.

Familjet rome, per vite me radhe i kane martuar femijet e tyre ne moshe te hershme, nje zakon qe i pengon ata te shkollohen apo edhe te formohen mjaftueshem per te krijuar familje.
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Romët martohen që fëmijë Empty Re: Romët martohen që fëmijë

Mesazh nga dajti modh Sat 17 Dec 2011 - 12:54

hajt te tyrashegohen :429293:
dajti modh
dajti modh
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 17309
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 19/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi