Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Një në tre gra e kanë të pamundur të dalin nga shtëpia pa make-up People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Një në tre gra e kanë të pamundur të dalin nga shtëpia pa make-up People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Një në tre gra e kanë të pamundur të dalin nga shtëpia pa make-up

4 posters

Shko poshtë

Një në tre gra e kanë të pamundur të dalin nga shtëpia pa make-up Empty Një në tre gra e kanë të pamundur të dalin nga shtëpia pa make-up

Mesazh nga Emona Tue 20 Dec 2011 - 2:39

Një në tre gra e kanë të pamundur të dalin nga shtëpia pa make-up Make-up

Tiranë, 20 Dhjetor 2011, NOA/ Arlinda Koçi – Duket qartë që shumë gra, për nga natyra e tyre, kanë nevojë për një dorë ndihme të vazhdueshme.

Një sondazh ka zbuluar se një në tre gra nuk mund të largohen nga shtëpia pa bërë më parë make-up, raporton agjencia e lajmeve NOA.al.

Dhe gati një në katër vajza, gati 23 %, e aplikojnë make-upin edhe nëse do të gjenden jashtë vetëm 2 apo 3 orë.

Qendra britanike QVC tregon se gratë britanike mendojnë për pamjen e tyre mesatarisht 9 herë në ditë.

Ndërsa 3 në 10 gra nuk mund ta konceptojnë drejtimin drejt shkollës pa vendosur të paktën buzëkuq.

Situatat ku gratë kanë më shumë dëshirë të theksojnë pamjen e tyre duke vendosur make- up janë takimet e para për njohje të reja dhe takimet e para në punë.

Më shumë se një e treta e grave shprehen se ndihen më të shqetësuara nëse pamja e tyre pëlqehet nga seksi i njëjtë sesa nga seksi i kundërt.

Kjo tregon se përkushtimi i tyre ndaj kozmetikës është më pak për kotësi dhe më shumë për rritje të vetëbesimit në vetvete.

Psikologja dhe doktoresha Linda Papadopoulos, e cila ka drejtuar studimet mbi ndikimet emocionale të çrregullimeve të lëkurës u shpreh: “ Unë besoj se lëkura e lumtur është lëkura e shëndetshme dhe mënyra se si ndihemi lidhet me mënyrën se si ne dukemi. ”

Sondazhet tregojnë gjithashtu se 30 % e grave pranojnë se mendojnë për pamjen e tyre gjënë e fundit gjatë natës, ndërsa 16 % shprehen se e bëjnë këtë të parën gjë në mëngjes.

Gratë në veri-perëndim të vendit mendojnë për mënyrën se si ato duken, të paktën një herë në çdo orë, më shumë se çdo rajon tjetër.

Gati një e katërta e grave nga lindje-veriu, gati 23 %, kanë ngecur në përdorimin e produkteve që ato kanë blerë që në fillimet e para të bërjes makiazh.

Sue Leeson, drejtor i marketingut të QVC shprehet: “Studimet tona të shumta, provojnë se ne gjithmonë e kemi ditur që gratë janë në pritje për të gjetur më të mirën për veten e tyre”.

a.k/r.b/NOA

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Një në tre gra e kanë të pamundur të dalin nga shtëpia pa make-up Empty Re: Një në tre gra e kanë të pamundur të dalin nga shtëpia pa make-up

Mesazh nga Arabela Tue 20 Dec 2011 - 3:27

te besh cdo dite make up te merzitet,,,me mire nje here ne muaj dhe ndihesh :coolthumb: Një në tre gra e kanë të pamundur të dalin nga shtëpia pa make-up 426788
Arabela
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 30

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Një në tre gra e kanë të pamundur të dalin nga shtëpia pa make-up Empty Re: Një në tre gra e kanë të pamundur të dalin nga shtëpia pa make-up

Mesazh nga Anakonda Tue 13 Nov 2012 - 19:01

lol un rri ma mir pa ly se ngjaj me mir kur jam e thjesht sesa me u bo si gru e martume
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Një në tre gra e kanë të pamundur të dalin nga shtëpia pa make-up Empty Re: Një në tre gra e kanë të pamundur të dalin nga shtëpia pa make-up

Mesazh nga Ariel Wed 14 Nov 2012 - 5:11

Po ti je e vogel mi...ca makiazhi do ti...ke freskine e moshes.

Une psh jam ajo 1 ne 3 je farewww
Asnjehere nuk dal pa makiazh....vetem kur jam ne plazh....dhe prap nje cik rimel kundra ujit e vej :p
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 104
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Një në tre gra e kanë të pamundur të dalin nga shtëpia pa make-up Empty Re: Një në tre gra e kanë të pamundur të dalin nga shtëpia pa make-up

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi