Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Muzika serioze me pagese ne Kosove People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Muzika serioze me pagese ne Kosove People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Muzika serioze me pagese ne Kosove

Shko poshtë

Muzika serioze me pagese ne Kosove Empty Muzika serioze me pagese ne Kosove

Mesazh nga Aяtємιѕα Tue 20 Dec 2011 - 5:18

Muzika serioze me pagese ne Kosove 222violin-music-253x190Organizatorët e festivaleve të muzikës serioze që realizohen në Kosovë, do të ndjekin shembullin e Filarmonisë së Kosovës. Institucioni më i lartë i muzikës serioze në vend ka marrë vendim që hyrja në koncertet që do të organizojë në vitin që vjen, të jetë me pagesë. Kjo u ka hapur udhë festivaleve që të praktikojnë të njëjtën gjë për koncertet e tyre.
Koncertet që “servohen” në kryeqytet në kuadër të festivaleve “DAM”, “KamerFest”, “Prishtina Chopin Piano Fest” e “Tingujt e flautit”, nuk do të jenë më falas. Në edicionet e ardhshme, organizatorët paralajmërojnë se do të fillojnë të aplikojnë pagesën. Një hap i tillë, sipas tyre, do të duhej të merrej qëmoti. Megjithatë, organizatorët e festivaleve thonë se do të ketë kategorizim të çmimeve.news alb
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi