Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Shprehitë që mund t’jua ndryshojnë jetën People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Shprehitë që mund t’jua ndryshojnë jetën People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shprehitë që mund t’jua ndryshojnë jetën

2 posters

Shko poshtë

Shprehitë që mund t’jua ndryshojnë jetën Empty Shprehitë që mund t’jua ndryshojnë jetën

Mesazh nga Emona Tue 27 Dec 2011 - 1:07

Shprehitë që mund t’jua ndryshojnë jetën F.1006005855799_m

Të gjithë e dimë që ekzistojnë lloje të caktuara të shprehive, disa janë neutrale, disa të mira, ndërsa disa në mënyrë të konsiderueshme, mund ta reduktojnë kualitetin e jetës tuaj.


Nëse konsideroni që një transformim i vogël do t’ju bënte mirë, ndiqni shtatë idetë në vazhdim.

1. Paguani me para të gatshme
Edhe pse shumica nuk do të pajtohej me këtë gjë, ekspertët e mëdhenj botërorë rekomandojnë kthimin në para të gatshme si mjet pagimi nëse dëshironi t’i reduktoni borxhet.

2. Pini ujë
Uji ju mban të freskët dhe të shëndetshëm.

3. Ushtroni
Ushtrimet nuk janë diçka që duhet t’i bëni nëse dëshironi të dobësoheni, por duhet të jenë shprehi e rregullt.Shprehitë që mund t’jua ndryshojnë jetën 1shprehite4. Flini mjaftueshëm
Gjumi mund t’ju duket si aktivitet joproduktiv, por është i domosdoshëm për të pasur trup dhe shpirt të shëndetshëm.

5. Mos u merrni me shumë punë njëkohësisht
Edhe pse shumica pohon se si punët e shumta janë çelësi i suksesit të tyre, ai nuk është për të gjithë. Nëse merreni vetëm më një punë, do të mundeni t’i përkushtoheni tërësisht vetes, do të jeni më të kujdesshëm dhe më të sigurt në atë çka bëni.

6. Lutuni ose meditoni
Shkencëtarët pohojnë që do të jeni më pak të prirë ndaj stresit, më pak të brengosur dhe ta keni mendjen dhe shpirtin në gjendje më të mirë, nëse rregullisht luteni dhe meditoni.

7. Mendimi pozitiv
Te gjërat dhe njerëzit shikoni anët më të mira, dhelmë pak të metat.

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shprehitë që mund t’jua ndryshojnë jetën Empty Re: Shprehitë që mund t’jua ndryshojnë jetën

Mesazh nga Anakonda Tue 13 Nov 2012 - 19:21

gjitha kto i kam bo po prap se prap kot mjon duk
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi