Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Fotot spektakolare, si u prit Viti i Ri në kryeqytet e botës People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Fotot spektakolare, si u prit Viti i Ri në kryeqytet e botës People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fotot spektakolare, si u prit Viti i Ri në kryeqytet e botës

3 posters

Shko poshtë

Fotot spektakolare, si u prit Viti i Ri në kryeqytet e botës Empty Fotot spektakolare, si u prit Viti i Ri në kryeqytet e botës

Mesazh nga Aяtємιѕα Sun 1 Jan 2012 - 10:39

Fotot spektakolare, si u prit Viti i Ri në kryeqytet e botës SidneiTiranë, 1 Janar 2012, NOA - Ndërrimi i viteve është festuar në mënyrë të veçantë në shumë kryeqytete të botës.

Spektaklet piroteknike, ngjyra dhe koncertet madhështore e kanë kthyer këtë ditë në një momenteve kur kryeqytete tregojnë jo vetëm shijen për festat, por edhe superfuqinë dhe aftësitë për të organizuar ngjarje të veçantë.

Në fotot që publikojmë kemi paraqitur disa prej qyteteve kryesore në botë, ku imazhet flasin për organizime madhështore. Australia ka pritur e para Vitin e Ri, në Sidnei nuk kanë munguar spektaklet e përvitshme.

Tajvani dhe Kina kanë rezervuar për banorët e kryeqyteteve dhjetëra minuta imazhe fantastike me fishekzjarrët në kullat më të larta të vendit.

Ndërsa edhe Brazili dhe Malajzia nuk ka mbetur pas në traditën e ndërrimit të viteve.

E gjendur mes festës dhe protestave për më shumë demokraci, edhe kryeqyteti i Moskës nuk ka hequr dorë nga tradita e fishekzjarrëve duke dhuruar spektakël në sheshin kryesor të qytetit.

Në Vjenë inxhinierët piroteknik kanë arritur të krijojnë dhe një prej imazheve më të bukura me fishekzjarrë dhe me lojën e dritave. Ata kanë arritur të ndërtojnë shifrat e vitit 2012, në një spektral që zgjati disa minuta.

Por pas nuk kanë mbetur dhe kryeqytete të tjera, si Londra dhe Berlini.

Ndërsa në Nju Jork, mijëra njerëz kanë pritur në sheshin qendror, “Time Square” ndërrimin e viteve ku "lumi" i fishekzjarreve sic mund te shihni tek video me poshte, sintonizohej me muziken duke sjelle risi fantastike.

a.k/NOA
Fotot spektakolare, si u prit Viti i Ri në kryeqytet e botës PekinFotot spektakolare, si u prit Viti i Ri në kryeqytet e botës TajvanFotot spektakolare, si u prit Viti i Ri në kryeqytet e botës Rio-De-ZhanerFotot spektakolare, si u prit Viti i Ri në kryeqytet e botës MoskeFotot spektakolare, si u prit Viti i Ri në kryeqytet e botës VienaFotot spektakolare, si u prit Viti i Ri në kryeqytet e botës LonderFotot spektakolare, si u prit Viti i Ri në kryeqytet e botës BerlinFotot spektakolare, si u prit Viti i Ri në kryeqytet e botës Nju-jork
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fotot spektakolare, si u prit Viti i Ri në kryeqytet e botës Empty Re: Fotot spektakolare, si u prit Viti i Ri në kryeqytet e botës

Mesazh nga Andetta Sun 1 Jan 2012 - 10:40

Bukur ne te gjitha keto vende
Andetta
Andetta
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 972
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 05/11/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fotot spektakolare, si u prit Viti i Ri në kryeqytet e botës Empty Re: Fotot spektakolare, si u prit Viti i Ri në kryeqytet e botës

Mesazh nga Anakonda Fri 16 Nov 2012 - 22:02

shum bukur tashi sesi do e festojn ne ket vit
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fotot spektakolare, si u prit Viti i Ri në kryeqytet e botës Empty Re: Fotot spektakolare, si u prit Viti i Ri në kryeqytet e botës

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi