Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
 Zbulohen arsyet e vërteta të tradhtisë  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
 Zbulohen arsyet e vërteta të tradhtisë  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zbulohen arsyet e vërteta të tradhtisë

3 posters

Shko poshtë

 Zbulohen arsyet e vërteta të tradhtisë  Empty Zbulohen arsyet e vërteta të tradhtisë

Mesazh nga Darius Mon 6 Feb 2012 - 7:41

Meshkujt dhe femrat njësoj tradhtojnë, ndërsa arsyeja kryesore është mospërputhja më dëshirat dhe nevojat e jetës.
Duke lexuar revista, shikuar televizion dhe duke folur me miqtë dhe të njohurit shpesh pyesim: Përse meshkujt tradhtojnë? Por duke qenë se edhe femrat janë poaq të pabesa, sikurse anëtarët e gjinisë së fortë, nuk mund të jemi joreal, por duhet të pranojmë faktin se tradhtia është e ndërsjellë.

Tradhtia është një arratisje nga problemet dhe vendimet e jetës që kurrë nuk përfundon ashtu siç planifikojmë. Arsyet se përse tradhtojmë janë nga më të ndryshmet. Ato janë bërë objekt studimi për shkencëtarët dhe psikologët. Por, përse tradhtojmë?

Kthesa e jetës dhe pengesat
Zakonisht njerëzit ndodhen në marrëdhënie të cilat i kanë ndërtuar mbi bazën e besimit reciprok dhe të përkushtimit. Por, çështja kryesore është përballja me ulje-ngritjet në raporte çift, zhgënjimet dhe pritjet që sjell jeta? Fillimet janë gjithmonë të përsosura, ndërsa dashuria ndihmon për të kapërcyer, ose më mirë shmangur të gjitha pengesat.

Me kohë lumturia që mund të kishte ekzistuar në fillim nis e tretet e bashkë me të tretet edhe detyrimi i brendshëm që kemi për t’i qëndruar besnik tjetrit. Por, a mund të zgjasë një gjë e tillë? Dhe, a jeni të gatshëm të sakrifikojë lumturinë që të keni mbështetjen e partnerit? Këto janë pyetje që kur përballeni me problemet, ju thjesht duhet të gjeni përgjigje. Jeni të sigurt se marrëdhënies suaj i ka ardhur fundi dhe ju, me apo pa vetëdije, kërkoni lumturinë te dikush tjetër, pa probleme në lidhje dhe shqetësime!

Pritjet afatgjata
Në një raport çelës kryesor janë marrëdhënie cilësore me partnerin. Pritjet në të njëzetat nuk janë të njëjta me ato në të tridhjetat apo dyzetat, që do të thotë se njerëzit ndryshojnë, rriten, përparojnë, por edhe pritjet ndryshojnë. Për të ditur se në cilën fazë jeni me partnerin tuaj, pyeteni veten për dëshirat dhe bisedoni me partnerin për të ardhmen tuaj duke krahasuar dëshirat dhe planet.

Problemet lindin për shkak të mungesës së komunikimit dhe kërkesave jo gjithmonë reale, pas të cilave, zakonisht pason zhgënjimi dhe të ikja në një botë imagjinare që mund t'ju ofrojë një person tjetër. Gjëja më e rëndësishme që ju duhet të bëni është të tregoni çka prisni nga partneri dhe atë çka kërkon nga ju, përndryshe do të trokisni në errësirë, do të krijoni energji negative e cila me kohë, rritet përfundimisht në diçka shumë më të keqe.
Darius
Darius
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 11502
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 25/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Zbulohen arsyet e vërteta të tradhtisë  Empty Re: Zbulohen arsyet e vërteta të tradhtisë

Mesazh nga Fata Mon 6 Feb 2012 - 10:09

Une nuk e them se edhe femrat po aq tradhtojn sikurse meshkujt,e kam fjalen nder shqiptarè.Jan ato femrat shqiptare qe tradhtohen nga burrat e tyre ,e jo anasjelltas,aq sa i kam vrejt une dhe i kam pa.
Fata
Fata
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : EU
Postime Postime : 457
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/02/2012

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Zbulohen arsyet e vërteta të tradhtisë  Empty Re: Zbulohen arsyet e vërteta të tradhtisë

Mesazh nga Vizitor Mon 6 Feb 2012 - 11:06

Dhe me kto studime ne po mesojm se cfar na shtyn te tradhtojm kshi ee papapapa
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Zbulohen arsyet e vërteta të tradhtisë  Empty Re: Zbulohen arsyet e vërteta të tradhtisë

Mesazh nga Anakonda Tue 7 Feb 2012 - 19:12

Si meshkujt si femrat tradhetojne,por me shume meshkujt.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Zbulohen arsyet e vërteta të tradhtisë  Empty Re: Zbulohen arsyet e vërteta të tradhtisë

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi