Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
 Koncerti i radhës nga Filharmonia Kosovës me 4 mars People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
 Koncerti i radhës nga Filharmonia Kosovës me 4 mars People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Koncerti i radhës nga Filharmonia Kosovës me 4 mars

Shko poshtë

 Koncerti i radhës nga Filharmonia Kosovës me 4 mars Empty Koncerti i radhës nga Filharmonia Kosovës me 4 mars

Mesazh nga Emona Sat 3 Mar 2012 - 1:41

 Koncerti i radhës nga Filharmonia Kosovës me 4 mars 28-LA-KULTUR

Filharmonia e Kosovës do të mbajë koncert me 4 mars në “Sallën e kuqe” të Pallatit të Rinisë. Këtë koncert do ta udhëheqë dirigjenti nga Vjetnami, Le Fi Fi.

Në pjesën e koncertit për violinë dhe orkestër, do të luajë me violinë, mysafiri i nderit nga Turqia, Öszan Ulucan, i cili do të interpretojë veprën e kompozitorit Nicolo Paganin.

Në një intervistë dhënë agjencisë së lajmeve KNN, Astrit Mustafa, klarinetist i Filharmonisë së Kosovës bëri të ditur se vepra e parë me të cilën do të fillojë koncerti është nga kompozitori kosovar, Korab Shaqiri, “Set vallesh”. Gjithashtu, në koncert do të luhet edhe simfonia e katërt e P. Tchaikovskyt.

Biletat për pjesëmarrje në këtë koncert mund të blihen në zyrat e Filharmonisë së Kosovës dhe çmimi i biletës është pesë euro. /knninfo/

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi