Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Ushqimet me shumë yndyrë ulin fertilitetin te meshkujt People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Ushqimet me shumë yndyrë ulin fertilitetin te meshkujt People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ushqimet me shumë yndyrë ulin fertilitetin te meshkujt

Shko poshtë

Ushqimet me shumë yndyrë ulin fertilitetin te meshkujt Empty Ushqimet me shumë yndyrë ulin fertilitetin te meshkujt

Mesazh nga Aяtємιѕα Sun 25 Mar 2012 - 7:53

Ushqimet me shumë yndyrë ulin fertilitetin te meshkujt Spermatozoi-300x225Fertiliteti mashkullor mund të rrezikohet nga ushqimi jo i mirë.

Ushqimet e tipit fast food, të cilat janë të ngopura me yndyrna, mund të shkaktojnë uljen e numrit të spermatozoideve. Ndërkohë, kundërpërgjigja për këtë do të ishte konsumimi i ushqimeve të pasura me acidet yndyrore Omega 3.

Këto janë rezultatet e një studimi të kryer nga Harvard Medicak School në Boston, e cila ka testuar meshkujt që u ishin drejtuar klinikave të specializuara për probleme të fertilitetit.

Studimi, rezultatet e të cilit pritet të testohen në mënyrë më të thelluar, është përqendruar në krahasimin e kampioneve të spermës me mënyrën e të ushqyerit.

Rezultatet kanë qenë të pritshme: numër më i vogël spermatozoidësh tek individët me probleme peshe dhe dieta ushqimore të pasura me yndyrna. / G.N.
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi