Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Sa më pak mish të kuq për të jetuar sa më gjatë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Sa më pak mish të kuq për të jetuar sa më gjatë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sa më pak mish të kuq për të jetuar sa më gjatë

3 posters

Shko poshtë

Sa më pak mish të kuq për të jetuar sa më gjatë Empty Sa më pak mish të kuq për të jetuar sa më gjatë

Mesazh nga Aяtємιѕα Sun 25 Mar 2012 - 9:12

Sa më pak mish të kuq për të jetuar sa më gjatë Carne-rossa-300x212Doni të jetoni gjatë? Hani më pak mish të kuq. Studimet tregojnë se konsumi i mishit të kuq shton rrezikun e kancerit dhe sëmundjeve kardivaskulare.

Sipas studimit të kryer nga Harvard School of Public Health në Boston, një dietë që zëvendëson mishin e kuq me peshk ose mish të bardhë do të ishte më e shëndetshme.

Rezultatet treguan se 9,3% dhe 7,6% e vdekjeve respektivisht për meshkujt dhe femrat do të shmangej duke reduktuar konsumin e mishit të kuq. / G.N.
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Sa më pak mish të kuq për të jetuar sa më gjatë Empty Re: Sa më pak mish të kuq për të jetuar sa më gjatë

Mesazh nga Anakonda Sun 25 Mar 2012 - 17:06

me mire un qe se haj mishin fare.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Sa më pak mish të kuq për të jetuar sa më gjatë Empty Re: Sa më pak mish të kuq për të jetuar sa më gjatë

Mesazh nga Єямєℓiиdå Mon 26 Mar 2012 - 1:21

Sdo kem mundesi te hame me zemra...
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 38
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Sa më pak mish të kuq për të jetuar sa më gjatë Empty Re: Sa më pak mish të kuq për të jetuar sa më gjatë

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi