Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
" Përparësitë Dhe Mangësitë e Njohjes Përmes Internetit! " People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
" Përparësitë Dhe Mangësitë e Njohjes Përmes Internetit! " People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

" Përparësitë Dhe Mangësitë e Njohjes Përmes Internetit! "

4 posters

Shko poshtë

" Përparësitë Dhe Mangësitë e Njohjes Përmes Internetit! " Empty " Përparësitë Dhe Mangësitë e Njohjes Përmes Internetit! "

Mesazh nga WebMaster Sun 1 Apr 2012 - 21:01

Cilët janë përparësitë e njohjes përmes Internetit

-Padyshim se përparësitë janë më të shumtë, por ne do t'i numërojmë këtu vetëm disa:

1. Gjasat për të takuar personat e shpirtit janë të zgjeruar dhe përfshinë krejt botën,

2. Njoftimet bëhen në bazë të interesave të përbashkëta, e kjo shpesh shpien në mirëkuptim dhe ju zhvillohet ndjenja se ju takon dikush apo i takoni dikujt. Njoftimet bëhen në bazë të atraktivitetit miqësisë dhe dashurisë.

3. Nuk ekziston pa lakmueshmëri apo pasiguri, sikurse në takimet e drejtpërdrejta. Njerëzit anojnë t' i zbulojnë më shpejtë mendimet dhe qëndrimet e veta në këtë mënyrë.

3. Pasi që ka mundësi të editohet teksti, mendimet dhe shprehjet janë më koncize, më përmbajtjesore dhe të paramenduara mire.

4. Ndjenja e vetmisë gati nuk ekziston, ngase gjithnjë del dikush që është në disponim të komunikoj me ju.

Cilët janë mangësitë e njohjes përmes Internetit

1. Mungesa e gjesteve përcjellëse si: ngjyra e zërit apo e shprehjeve të fytyrës që flasin shumë, mungesa e afërsisë fizike.

2. Mungesa e erës, shijes dhe prekjes.

3. Keqkuptimi në komunikim (për shkak të mënyrës së interpretimit fiks dhe vonesës së shkrimeve në rrjetë).

4. Jo sinqeriteti i personave që e keqpërdorin këtë medium komunikimi. P.sh. thjesht dikush dëshiron të argëtohet në llogari tuajin, pastaj gënjimet për punën, luajta e roleve, gënjimi për statusin martesor, fëmijët, gjininë, moshën… dhe gjithnjë ka të tillë që gënjejnë dhe të tillë që besojnë.

5. Edhe pse ekziston mundësia e këmbimit të fotografive, dëgjimit të zërit etj., prapë se prapë mungesa e prekjes, shikimit në sy, intonimit të zërit dhe vetë fluidi i kontaktit shpirtëror (parandjenja kur takohesh me një person, apo përshtypja e parë fizike) mungojnë. Ata që mashtrojnë, madje mund t'ua dërgojnë fotografin e dikujt tjetër, zëri mund të jetë i tjetërkujt, shkrimet po ashtu. Mund të gënjejnë edhe për përkatësinë etnike, bindjet fetare, gjininë, etj.
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

" Përparësitë Dhe Mangësitë e Njohjes Përmes Internetit! " Empty Re: " Përparësitë Dhe Mangësitë e Njohjes Përmes Internetit! "

Mesazh nga T_o_n_i Sun 1 Apr 2012 - 21:02

po ne qe patem vetem ane pozitive .....lum si ne qe kishim fat ne njohjet e tilla e tani po gezojme kete fakt
T_o_n_i
T_o_n_i
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Tirane
Postime Postime : 18036
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 30/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

" Përparësitë Dhe Mangësitë e Njohjes Përmes Internetit! " Empty Re: " Përparësitë Dhe Mangësitë e Njohjes Përmes Internetit! "

Mesazh nga Anakonda Sun 1 Apr 2012 - 23:53

internetitn e p[erdor vetem per te kaluaren kohen dhe jo per te gjetur dashurin

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

" Përparësitë Dhe Mangësitë e Njohjes Përmes Internetit! " Empty Re: " Përparësitë Dhe Mangësitë e Njohjes Përmes Internetit! "

Mesazh nga Sasha Tue 10 Apr 2012 - 17:33

NUK U BESOJ ASPAK KETYRE NJOHJEVE TE TILLA
Sasha
Sasha
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 261
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 10/04/2012
Mosha Mosha : 27

Mbrapsht në krye Shko poshtë

" Përparësitë Dhe Mangësitë e Njohjes Përmes Internetit! " Empty Re: " Përparësitë Dhe Mangësitë e Njohjes Përmes Internetit! "

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi