Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Dobesia rrezikon fertilitetin e grave People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Dobesia rrezikon fertilitetin e grave People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dobesia rrezikon fertilitetin e grave

2 posters

Shko poshtë

Dobesia rrezikon fertilitetin e grave Empty Dobesia rrezikon fertilitetin e grave

Mesazh nga WebMaster Fri 13 Apr 2012 - 5:06

Dobesia e tepruar mund te rrezikoje fertilitetin e grave. Alarmi i leshuar nga nje studim shkencor prezantuar gjate diteve te fundit te Orlando, gjate kongresit “American Society for Reproductive Medicine” nga shkencetaret e “Advanced Fertility Center of Chicago", (SHBA).

Studimi i perket vetem femrave qe i jane neshtruar fekondimit in vitro.

Por cfare eshte zbuluar saktesisht dhe si u arrit ky perfundim?

Eshte ekzaminuar numri i femijeve te lindur ne tete vjet nga 2.500 gra me ane te fekondimit artificial.

Ne te njejten veze te implantuar tek zonjat, u zbulua se lindshmeria ka qene me e larte (me 50 %) nga nena me peshe normale, 45 per qind e nenave mbipeshe dhe obeze dhe 34 perqind e zonjave shume te dobeta.

Nga kjo gjendje, sipas shkencetareve mund te influencoje impianti ne miter.

Dicka e qarte eshte se, teperimet nuk te cojne kurre ne asnje vend.
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dobesia rrezikon fertilitetin e grave Empty Re: Dobesia rrezikon fertilitetin e grave

Mesazh nga Anakonda Fri 13 Apr 2012 - 8:28

ke te drejte,por nuk na pelqen te jemi te shendosha
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi