Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Lexojeni ardhmërinë nga pëllëmba e dorës People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Lexojeni ardhmërinë nga pëllëmba e dorës People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Lexojeni ardhmërinë nga pëllëmba e dorës

3 posters

Shko poshtë

Lexojeni ardhmërinë nga pëllëmba e dorës Empty Lexojeni ardhmërinë nga pëllëmba e dorës

Mesazh nga Emona Sat 14 Apr 2012 - 8:00

Lexojeni ardhmërinë nga pëllëmba e dorës 55japinNëse jeni të interesuar për hiromani, ja një udhërrëfyes të vogël për leximin e vijave të pëllëmbës së dorës. Dora e majtë na flet rreth aftësive trashëguese dhe nga ajo mund të “lexohet” çfarë do të na sjellë e ardhmja. Dora e djathtë tregon atë që deri më tani kemi arritur në jetë.



Linja e jetës: Ajo fillon mes gishtit të madh dhe të atij tregues dhe vazhdon përmes kodrës së Venerës drejt nyjës së dorës. Nëse është e gjatë, e thellë dhe e butë: keni shëndet të mirë dhe ju pret pleqëri e gjatë. Ndërprerjet dhe degëzimet tregojnë sëmundje apo fatkeqësi.

Linja e kokës: E gjatë dhe e thellë: mendjemprehtë. E shkurtër dhe e thellë: mendje e njëanshme. Drejtimi që vazhdon për nga lart: i mërzitshëm dhe objektiv. Fillimi i përbashkët me linjën e jetës: mirëkuptim dhe kënaqësi me personin e gjinisë së kundërt. Linjat e vogla përmes linjës së kokës: ekspozim ndaj kokëdhembjeve.

Linja e zemrës: Nga gishti i vogël në drejtim të gishtit tregues. E gjatë, e thellë, e butë: ndjenja të vërteta dhe vetmi. Fundi i linjës së zemrës mes gishtit tregues dhe atij të mesëm: i butë dhe sakrifikues. Fundi në gishtin tregues: e etur për pushtet. Fundi pas gishtit tregues: gjithë jetën i përkushton një profesioni të vetëm. Sa më të afërta të jenë linja e zemrës me atë të kokës, koka dominon mbi ndjenjat.

Linja e fatit: Nga nyja e dorës deri tek gishti i mesëm. Të theksuara thellë: Ardhmëria e shkruar cakton rrugën e jetës. Linja e fatit fillon në mesin e pëllëmbës: sukses i vonuar. Ndërprerjet: e ardhme e kobshme. Linjat zigzag:fatkeqësi, largim nga rruga e drejtë.

Linja e artit: Nga linja e fatit deri tek gishti i vogël. Nëse aty afër mund t vërehet edhe një linjë tjetër (linja e të hollave), mund të jetojë nga talenti.

Linja e Merkurit: Në të djathtë afër linjës së artit, nën gishtin e vogël. Një linjë, e gjatë dhe e fortë: aftësi në biznes. Më shumë linja të holla: interesim në shkencë. Linja e merkurit e bashkuar me linjën e të hollave dhe artit: pasuri përmes shkencës dhe biznesit.

Linja e shëndetit: Harku nën linjën e Merkurit. Mungon te shumica. Nëse është e pranishme, tregon në probleme shëndetësore. Shpesh tregon në dhimbjen e organeve të brendshme.

Linja e fatit: Nëse të katër linjat rreth nyjës janë të qarta, do të thotë fat. Nëse janë të ndërprera, fat, por i arritur me mundim.

Linjat erotike: Linja të vogla në kodrën e Venerës. Vetëm një kodër e theksuar e Venerës tregon në ndjeshmëri dhe vitalitet. Linjat e forta, të gjata dhe paralele: ndjenja të forta në dashuri. Linja të shkurta, të dobëta: më pak ndjenja. Linja në formë rrjetë: I ekspozuar ndaj grindjeve dhe me lidhje të shkurta.

Linjat e suksesit: Linja të vogla nga linja e kokës deri tek gishti tregues: linja të vërteta: Ambiciet dërgojnë deri tek suksesi. Linja të kryqëzuara: pengesa në rrugë deri tek suksesi.

Rrethi i Venerës: Harku në mesin e gishtit të mesëm dhe të vogël. Rrethi i mbyllur: Dëshpërim në dashuri. Rrethi gjysmë i hapur: Dëshpërimi do të mposhtet. Më shumë rrathë: ndjeshmëri e madhe që ju vështirëson jetën.

Linja e kontaktit: Linjat përfundi gishtit të vogël. Nëse shkojnë më lartë: lidhja të lumtura. Poshtë: lidhje të palumtura. Linja të ndërprera: lidhje plot me grindje.

Gishti i Marsit: Nëse pjesa e sipërme është e madhe: njeri me vullnet. Nëse pjesa e poshtme është më e madhe: më shumë logjikë se mirëkuptim.

Gishti i Jupiterit: Sa më i theksuar që të jetë gishti tregues, aq më e madhe është dëshira për pushtet. Nëse relativisht është i shkurtër: Prirje për nënshtrim dhe dorëzim.

Gishti i Saturnit: Theksimi i tij tregon kujdes ndaj vendbanimit.

Gishti i Apolonit apo i diellit: Gishti i vogël tregon emocionet: Nëse është i gjatë, i ekspozuar ndaj shtirjes dhe po ashtu me një temperament artistik.

Gishti i Merkurit: Tregon talente të shumta. I shoqërueshëm është ai që gishti i vogël i arrin deri tek pjesa e gishtit të madh. /msn.com/

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Lexojeni ardhmërinë nga pëllëmba e dorës Empty Re: Lexojeni ardhmërinë nga pëllëmba e dorës

Mesazh nga dajti modh Sat 14 Apr 2012 - 8:13

qenka myslimone kjo lart ...po filxhon kush shef
dajti modh
dajti modh
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 17309
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 19/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Lexojeni ardhmërinë nga pëllëmba e dorës Empty Re: Lexojeni ardhmërinë nga pëllëmba e dorës

Mesazh nga Anakonda Fri 9 Nov 2012 - 22:00

nuk u besoj ketyre gjerave hic
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Lexojeni ardhmërinë nga pëllëmba e dorës Empty Re: Lexojeni ardhmërinë nga pëllëmba e dorës

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi