Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
A keni durim,per te drejtuar fatin e jetes? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
A keni durim,per te drejtuar fatin e jetes? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

A keni durim,per te drejtuar fatin e jetes?

5 posters

Shko poshtë

A keni durim,per te drejtuar fatin e jetes? Empty A keni durim,per te drejtuar fatin e jetes?

Mesazh nga WebMaster Fri 18 May 2012 - 23:45

Durimi është i idhët, por frytet e saja janë të ëmbëla. Me durim do të mund ta drejtosh fatin e jetës dhe të fitosh atë ç'dëshiron. Durimi është çelësi i kënaqësisë, për ty dhe për ata që iu duhet të jetojnë me ty. Kupto se nuk mund ta nxitosh suksesin, ashtu sikur që as zambakët në fushë nuk mund të lulëzojnë para kohe. Të varfër janë ata që nuk kanë durim. Cila plagë është shëruar ndryshe përvec se plotësisht?
Trimëria pa durim është vrasëse.. Kush mund të qëndrojë, kush mund të mbijetojë pa pritjen që e përcjell?
Durimi është fuqi. Përdore që përmes saj t'ia vështrosh vetes shpirtin, ta zbutësh ashpërsinë, ta qetësosh tërbimin, ta fshehësh zilinë, ta nënshtrosh krenarinë, ta frenosh gjuhën, ta përmbash dorën, dhe kur të vjen çasti, t'ia dorëzosh veten krejtësisht jetës që e meriton.


Po ju cfar mendimesh keni?A e keni humbur ndonjeher durimin ne jeten tuaj?Dhe ne qofte se e keni humbur ju ka sjelle deme ne jete?
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A keni durim,per te drejtuar fatin e jetes? Empty Re: A keni durim,per te drejtuar fatin e jetes?

Mesazh nga Emona Sat 19 May 2012 - 7:31

Ka momente ne jete qe te humbet durimi kur behet shum kohe qe duron nga gjerat qe me sjell..i levizje e gabuar humbet drejtimi duhet kohe dhe force per te perballu gjerat ,Deri ktu ku jam kam akoma per te ec para jam e durushme dhe akoma kam (forcen-durimin) per te ec drejt gjithcka qe vjen ne jete!

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A keni durim,per te drejtuar fatin e jetes? Empty Re: A keni durim,per te drejtuar fatin e jetes?

Mesazh nga T_o_n_i Sat 19 May 2012 - 7:33

ky durimin na mban me shpres...e po e humbem ...ahaaa ateher me mir ik e mbytu se ska me vlere
T_o_n_i
T_o_n_i
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Tirane
Postime Postime : 18036
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 30/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A keni durim,per te drejtuar fatin e jetes? Empty Re: A keni durim,per te drejtuar fatin e jetes?

Mesazh nga Anakonda Sat 19 May 2012 - 17:01

esht mire qe te kemi durim per te arritur dicka edhe per ta ndryshuar sado pak fatin tone;edhe pse ndonjeher ne jeten ton nuk mund te kemi realizuar dicka dhe na ka mbetur peng ne zemren tone;e kjo gje ka bere qe shpeshere te mos bejm asgje thjesht te mos luajme me fatin,ose te mos behemi loje e saj;durimi e ka nje kufi;edhe po te humbi ai durim,nuk ke qef te besh asgje,
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A keni durim,per te drejtuar fatin e jetes? Empty Re: A keni durim,per te drejtuar fatin e jetes?

Mesazh nga Ariel Sat 19 May 2012 - 23:06

Duhet inisiative, guxim, vullnet, durim dhe kembengulje njekohesisht per te arritur ate qe do..
Pavaresisht qe jemi ne dore te fatit... Ndonjehere te vjen e mira nga se pret...ndonjehere sado perpiqesh...jo po sdo qe sdo....
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 104
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A keni durim,per te drejtuar fatin e jetes? Empty Re: A keni durim,per te drejtuar fatin e jetes?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi