Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
A është rraca njerëzore më superiorja ?! People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
A është rraca njerëzore më superiorja ?! People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

A është rraca njerëzore më superiorja ?!

5 posters

Shko poshtë

A është rraca njerëzore më superiorja ?! Empty A është rraca njerëzore më superiorja ?!

Mesazh nga WebMaster Fri 18 May 2012 - 23:47

A ka mundesi qe rraca humane te jetoje nje jete ideale te lidhur nga nje shenjte =,a mund te ndertohet nje sistem global ne ndergjegjien e njeriut qe te bejne te gjithe nje jete te gezueshme,a ka mundesi qe njeriu te mos krijoje sistem me bazen e kundershtise a ka mundesi qe njeriu te jetojne ne baze te sistemit te ndergjgjies dhe moralit,te dashurise dhe mirkuptimit?
A ka sadopak kuptim fjala burg per rracen humane?a ka kuptim fjala gjykate,fjala ligj,kur keto jane sutruktura reciproke,ngandonjehere per njeriun ngushellimi eshte thjesht nje cigare,ngandonjehere eshte e dhimbshme te shohesh rracen tende tek vetazgjesohet.Si ka mundesi kur vet kapitalizmi mbahet me sistemin e fondit monetar,kur 95% e krimeve jane te lidhura me vet sistemin monetar,pra sistemi ku jetojm eshte sistem kriminal,eshte thjesht nje gijotine ku secili prej nesh pret rradhen.A ka mundesi o njerez qe mendjet tona te ndricojne, a ka mundesi qe njehere te vetme rraca njerezore te kuptoje principet e universit,te njohe fjalen liri?A ka mundesi qe = ne matematike te kalonte edhe ne realitet?

A ka mundesi o njerez te jetojme pa hien e kishes edhe te xhamise?qe ne to rendojne mijra viktima,a ka mundesi qe te jetojme pa idene e nje perandari te plotfuqishem ne krye qe gjithmon na ndalon ne veprimet tona,a ka mundesi qe mos frenohemi nga apstraktia,a mundemi ne te dalim nga primitiviteti?A mundemi ne te ashtuquajtur popuj te lire,te kapusim prangat e roberise?A mundemi te jetojme ne nje bote pa lufte,pa urrejtje,ku fjala "uri"te mos ekzistoje?ku nje njeri ta hedhe hapin e sigurt ne trotuarin e lagjes se tij?A do te mundim ti ndalojme strukturat qe na pine gjakin?A mundemi te ndertojme nje realitet tjeter?Pa fe e para,pa kufizime,ne shkence e teknologji,pa iden e mbipopullimit,

A MUNDEMI TA KUPTOJME NJEHERE TE VETME QE RRACA JONE "SI NJE E VETME"ESHTE NJE RRAZE SUPERIORE ME AFTESI TE PALIMITUARA?

Koha e ka treguar,por ne nuk po e kuptojme dot.
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A është rraca njerëzore më superiorja ?! Empty Re: A është rraca njerëzore më superiorja ?!

Mesazh nga Anakonda Sat 19 May 2012 - 17:13

rraca njerezore ka ber shum shpikje,ka ecur perpara stadit te zhvillimit;menmdoj se esht edhe pse shum here kan bere gjera negative.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A është rraca njerëzore më superiorja ?! Empty Re: A është rraca njerëzore më superiorja ?!

Mesazh nga Ariel Sat 19 May 2012 - 23:02

Thone qe njerezit perdorin vetem 15 % te trurit...imagjinoni sikur te vihej ne funksion 100% e tij...do beheshim dhe te padukshem e do fluturonim je farewww
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 104
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A është rraca njerëzore më superiorja ?! Empty Re: A është rraca njerëzore më superiorja ?!

Mesazh nga valtori Thu 31 May 2012 - 1:13

Ariel shkruajti:Thone qe njerezit perdorin vetem 15 % te trurit...imagjinoni sikur te vihej ne funksion 100% e tij...do beheshim dhe te padukshem e do fluturonim je farewww

15% eshte per femrat kunadhe ne meshkujte perdorim 25% je farewww Dhurt
valtori
valtori
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : ne havana
Postime Postime : 2505
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 13/12/2011
Mosha Mosha : 42
Hobi Hobi : te ngacmoj inteligjentet

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A është rraca njerëzore më superiorja ?! Empty Re: A është rraca njerëzore më superiorja ?!

Mesazh nga Ariel Thu 31 May 2012 - 9:47

Cish thua mo...meshkujt perdorin vetem 11% kurse femrat 15% hahahahaha
Prandaj thone qe femra fut shejtonin n'shishe se ja ka kalu dhe shejtonit je farewww Ne gjithmone i mendojme gjonat me nja kater kuptime ri pranej sna e hudh kush... e lodhim trunin me shume hahahahahahaha
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 104
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A është rraca njerëzore më superiorja ?! Empty Re: A është rraca njerëzore më superiorja ?!

Mesazh nga Shkembi Thu 31 May 2012 - 10:06

Jeni te bindur se jemi vetem nje race njerezore?

Shkembi
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 9500
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/10/2011
Mosha Mosha : 43

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A është rraca njerëzore më superiorja ?! Empty Re: A është rraca njerëzore më superiorja ?!

Mesazh nga Ariel Thu 31 May 2012 - 11:24

Per ne Toke po...
Per me tej se dime...
Po ufot nga vijne...nga Nasa apo nga hapesira??
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 104
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A është rraca njerëzore më superiorja ?! Empty Re: A është rraca njerëzore më superiorja ?!

Mesazh nga Shkembi Thu 31 May 2012 - 11:29

Ja qe seshte ashtu,se jemi me shume se nje

Nasa meret me studimin e hapesires

hapesira eshte gjithesia

Shkembi
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 9500
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/10/2011
Mosha Mosha : 43

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A është rraca njerëzore më superiorja ?! Empty Re: A është rraca njerëzore më superiorja ?!

Mesazh nga Ariel Thu 31 May 2012 - 11:41

Po pra po...kuptoj lala kuptoj...po ufot dalin mga laboratoret e tunelet e Nasas apo vijne nga ndonje planet tjeter...se sipas llogarise nuk del se vijne nga hapesira...

Kam pare nje film amerikan bazuar ne faktet e fbi qe ufot jane eksperimente ...pra qenie inteligjente te krijuara neper laboratoret e nasas...sa eshte e vertete se dime...

Sa gjera nuk dime akoma...

Cudia eshte qe ufot jane si ne...dy kembe, dy duar, dy sy, veshe, hunde, etj etj...pra i njejti ndertim organizmi... Si shpjegohet qe gjoja vijne nga hapesira me pothuajse te njejten siluete..
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 104
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A është rraca njerëzore më superiorja ?! Empty Re: A është rraca njerëzore më superiorja ?!

Mesazh nga Shkembi Thu 31 May 2012 - 12:09

Po te lexosh librin Sekreti me i madh,ke per te krijuar nje ide

Shkembi
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 9500
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/10/2011
Mosha Mosha : 43

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A është rraca njerëzore më superiorja ?! Empty Re: A është rraca njerëzore më superiorja ?!

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi