Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Letra e Edgar Allan Poe u shit për 164.000 dollarë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Letra e Edgar Allan Poe u shit për 164.000 dollarë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Letra e Edgar Allan Poe u shit për 164.000 dollarë

2 posters

Shko poshtë

Letra e Edgar Allan Poe u shit për 164.000 dollarë Empty Letra e Edgar Allan Poe u shit për 164.000 dollarë

Mesazh nga Emona Mon 21 May 2012 - 6:24

Letra e Edgar Allan Poe u shit për 164.000 dollarë F1_21edgar1337595184

Letra, e shkruar nga Edgar Allan Poe në vitin 1837, u shit në ankand në SHBA për 164 mijë dollarë.

Shkrimtari amerikan ia adresonte mesazhin e shkruar në një faqe Sarah Hale, redaktores së revistës së njohur për gra në atë kohë "Godey’s Lady’s Book". Në letrën e vet Edgar Allan Po refuzonte ofertën për të publikuar artikullin e tij në këtë botim.

"Zakonisht, letra të tilla kaq të gjata të shkruara me dorë nga Edgar Allan Po, nuk janë gjetur më parë", - vuri në dukje zëvendëspresidenti i kompanisë “RR Auctions”që organizoi ankandin. Letra u ble ditën e mërkurë në ankand nga një prej koleksionistëve të Bregdetit Perëndimor të SHBA-së.

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Letra e Edgar Allan Poe u shit për 164.000 dollarë Empty Re: Letra e Edgar Allan Poe u shit për 164.000 dollarë

Mesazh nga Anakonda Wed 30 May 2012 - 18:26

kjo leter;pffffffffffff tre harxhoxh gjith ato lek per nje leter te tille
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi