Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Turli me pule i pjekur ne tave People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Turli me pule i pjekur ne tave People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Turli me pule i pjekur ne tave

2 posters

Shko poshtë

Turli me pule i pjekur ne tave Empty Turli me pule i pjekur ne tave

Mesazh nga Emona Fri 25 May 2012 - 2:30

Turli me pule i pjekur ne tave Img_4613

Pergatitja eshte shume e lehte dhe e shpejte.
Perberesit per 2 persona:

2 kunguj
3 patate
nje tufe brokoli (rreth 300 gr)
3 domate
pak kripe
pak vaj
2 kofsha pule

Kofshat vihen te zihen.Kungujt, patatet,domatet priten ne forme rrethore.Priteni dhe brokolin ne copa te vogla.Vendosini te gjitha siper njera tjetres kat kat ne nje tenxhere me presion.Shtoni pak vaj.Mbylleni dhe lijini te zihen ne ujin qe do leshojne vete deri sa te zbuten.
Nderkohe zijini dhe kofshat e pules , ne ujin e te cilave shtoni dhe kripen.
Me tej vendosini perimet dhe kofshat e pules ne nje tepsi per tu pjekur ne furre.Siper hidhini pak nga lengu i pules.
Vijini te piqen ne furren qe do te keni ngrohur me pare deri sa pula te kete marre ngjyre te kuqerremte.

Kjo eshte nje gjelle e lehte dhe me pak yndyrna(sigurisht varet se sa vaj perdorni:)


Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Turli me pule i pjekur ne tave Empty Re: Turli me pule i pjekur ne tave

Mesazh nga Anakonda Wed 30 May 2012 - 23:43

lum burri qe te ka ty ose ai qe te merr ahahaha

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi