Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
A kemi te drejte ti gjykojm prinderit tane? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
A kemi te drejte ti gjykojm prinderit tane? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

A kemi te drejte ti gjykojm prinderit tane?

+3
Leo_uk
Ariel
Anakonda
7 posters

Shko poshtë

A kemi te drejte ti gjykojm prinderit tane? Empty A kemi te drejte ti gjykojm prinderit tane?

Mesazh nga Anakonda Wed 13 Jun 2012 - 20:15

A e kemi kete te drejte?

Shpesh here ne
debate qe i kemi secili me prindrit tane, mund te arrim ti themi "pse
nuk me bere ashu" , "pse sme dhe ...." , "pse..."
Edhe gjykimet jan nga me te ndryshmet....

Tani
pyetja eshte kemi ne te drejte si femije [ketu mos kuptoni roca poca
5-10 vjece, per prindrin dhe kur te keni 40 vj prap femije do jeni] ti
gjykojme prindrit per ca kan bere ne te kaluaren? Ose per menyren se si
na kan ritur? Ose per menyren se si jan sjellur?
Kemi te drejte ti kerkojme llogari, ose ti themi qe kan bere pak per ne...qe mund te benin me shume?
Apo
mbi te gjitha duhet ti respektojme ata qe na kan dhene jeten dhe pjesa
me e madhe e tyre kan kaluar ne per sakrifica per te qen ne me mire!
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A kemi te drejte ti gjykojm prinderit tane? Empty Re: A kemi te drejte ti gjykojm prinderit tane?

Mesazh nga Ariel Fri 15 Jun 2012 - 11:17

Per kohen ku jetojme dhe per marredheniet qe kemi krijuar me femijet...sigurisht qe kane te drejten e plote te na gjykojne ashtu sic dhe neve ata...kjo vlen dhe per prinderit e mi...

Poooor...mos ngaterroni gjykimin me persekutimin..
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 104
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A kemi te drejte ti gjykojm prinderit tane? Empty Re: A kemi te drejte ti gjykojm prinderit tane?

Mesazh nga Anakonda Fri 15 Jun 2012 - 19:39

se besoj se duhet ti gjykomj;mire apo keq ata jan prinderit tan;dhe esht jeta e tyre(por jo te ngaterrojn problemet e tyre personale)me familjen.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A kemi te drejte ti gjykojm prinderit tane? Empty Re: A kemi te drejte ti gjykojm prinderit tane?

Mesazh nga Ariel Fri 15 Jun 2012 - 20:54

Jo me larg se dje degjova nje bisede ne nje kafe ndermjet plakut dhe te birit..
(prandaj e dhashe ate mendim mbreme kur pashe temen)

Plaku- edhe nese e kam gabim ti duhet te besh si them une...
Me beri shume pershtypje kjo gje...
Dhe si thoni ju...Pse esht prind duhet te shkojme dhe pas budallalleqeve te tyre e mos ti gjykojme....prindi eshte i shenjte...jane te vetmit qe ne kete bote na duan pa interes... Por per mua ajo qe degjova ishte e tepert...nese prindi gabon normal qe eshte e drejte ti gjykojme...sepse dhe une nese gaboj eshte e drejta e femijeve te mi te me gjykojne per ate qe bej gabim...
Ah tjeter gje eshte ti kujtosh perhere nje gabim te se kaluares...sepse ai quhet persekutim pastaj...ajo gje nuk i behet askujt...


Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 104
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A kemi te drejte ti gjykojm prinderit tane? Empty Re: A kemi te drejte ti gjykojm prinderit tane?

Mesazh nga Leo_uk Fri 15 Jun 2012 - 22:22

ca do bejne te shkret prinder... ashtu sillen se nuk dine si tu pergjigjen nevojave te femijve ne kto kohe.. Prindrit tane jane rrit ne nje kohe tjeter, ne te tjera rrethana dhe sot e kane te veshtire te keshillojne femijet.. kalojn dhe ne ekstreme nga mosdija.. shume mendojne se po e le femijen e lire i ben mire, shume te tjere mendojne ta mbajn mbyllur..

p.s. po ti Arielo muhabetet e robve degjon ne kafene mi? Bon dhe si moderne ti.. A kemi te drejte ti gjykojm prinderit tane? 1644352394
Leo_uk
Leo_uk
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 5977
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/10/2010
Mosha Mosha : 45

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A kemi te drejte ti gjykojm prinderit tane? Empty Re: A kemi te drejte ti gjykojm prinderit tane?

Mesazh nga Emona Sat 16 Jun 2012 - 1:57

Po te kuptonim botene prinderve nuk do tregoheshim kaqe te ashper dhe ti gjykojme...nuk besoji qe ''neve ''na takon ti gjykojn prindrit e tane , asnje prinde nuk e mendo te keqen femijes se tij gjithmone mundohet ta udhezoj ne rruge te drejt...duhet te mendojm mire para se ti drejtojm i fjale ''gjykuse'' drejt prinderve tane...A kemi te drejte ti gjykojm prinderit tane? 3666372071

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A kemi te drejte ti gjykojm prinderit tane? Empty Re: A kemi te drejte ti gjykojm prinderit tane?

Mesazh nga Ariel Sat 16 Jun 2012 - 8:30

Leo_uk shkruajti:ca do bejne te shkret prinder... ashtu sillen se nuk dine si tu pergjigjen nevojave te femijve ne kto kohe.. Prindrit tane jane rrit ne nje kohe tjeter, ne te tjera rrethana dhe sot e kane te veshtire te keshillojne femijet.. kalojn dhe ne ekstreme nga mosdija.. shume mendojne se po e le femijen e lire i ben mire, shume te tjere mendojne ta mbajn mbyllur..

p.s. po ti Arielo muhabetet e robve degjon ne kafene mi? Bon dhe si moderne ti.. A kemi te drejte ti gjykojm prinderit tane? 1644352394

Hahahahahhahahahaaaaaa po ca tboj ri qe robt bertasin...hyjn fjalet vet ne vesh je farewww
Prandaj i kam inat lokalet qe i kane tavolinat afer e afer... je farewww je farewww
Pastaj skam thon nonjiher qe jam moderne une...une jom popull i thjeshte o vlla je farewww je farewww
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 104
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A kemi te drejte ti gjykojm prinderit tane? Empty Re: A kemi te drejte ti gjykojm prinderit tane?

Mesazh nga Єямєℓiиdå Sat 16 Jun 2012 - 8:42

Them qe jo.
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 38
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A kemi te drejte ti gjykojm prinderit tane? Empty Re: A kemi te drejte ti gjykojm prinderit tane?

Mesazh nga An0nim Sat 16 Jun 2012 - 8:48

Do ishte hipokrizi ti gjykoja prinderit e mi!...Per cfar ti gjykoj?...Per dashurine qe ma dhan?...Per sakrificen qe e ben?...Per mundimin qe mernin dhe benin nga dy pune qe te na i mundesonin te gjitha kushtet? Per perkujdesin qe e kane treguar cdohere qe te na edukojne ne menyre dhe ne rruge sa me te drejte? Per perpjekjet qe kane bere qe cdohere ne familje te mbizotroje harmonija dhe dashuria mes vete? Per perkushtimin dhe mundesite qe na i ofruan?...Ti gjykoj per kete qe jam sot?...Jo, se bej dot!( e skam per ta ber ndonjehere )...Do isha njeriu me jofalenderues ne kete bote poqese do i gjykoja ata...

Duhet te kuptojme qe edhe nese shembulli qe prinderit japin nuk eshte me i miri, kjo nuk do te thote se gjithcka ata thone eshte e gabuar.. !

An0nim
An0nim
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Sarande
Postime Postime : 2383
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 28/03/2012
Mosha Mosha : 34

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A kemi te drejte ti gjykojm prinderit tane? Empty Re: A kemi te drejte ti gjykojm prinderit tane?

Mesazh nga Leo_uk Sat 16 Jun 2012 - 8:51

Ariel shkruajti:
Leo_uk shkruajti:ca do bejne te shkret prinder... ashtu sillen se nuk dine si tu pergjigjen nevojave te femijve ne kto kohe.. Prindrit tane jane rrit ne nje kohe tjeter, ne te tjera rrethana dhe sot e kane te veshtire te keshillojne femijet.. kalojn dhe ne ekstreme nga mosdija.. shume mendojne se po e le femijen e lire i ben mire, shume te tjere mendojne ta mbajn mbyllur..

p.s. po ti Arielo muhabetet e robve degjon ne kafene mi? Bon dhe si moderne ti.. A kemi te drejte ti gjykojm prinderit tane? 1644352394

Hahahahahhahahahaaaaaa po ca tboj ri qe robt bertasin...hyjn fjalet vet ne vesh A kemi te drejte ti gjykojm prinderit tane? 1644352394
Prandaj i kam inat lokalet qe i kane tavolinat afer e afer... A kemi te drejte ti gjykojm prinderit tane? 1644352394 A kemi te drejte ti gjykojm prinderit tane? 1644352394
Pastaj skam thon nonjiher qe jam moderne une...une jom popull i thjeshte o vlla A kemi te drejte ti gjykojm prinderit tane? 1644352394 A kemi te drejte ti gjykojm prinderit tane? 1644352394

i degjon muhabetet i degjon... ti vdes per kto thashethemet e lagjes.. A kemi te drejte ti gjykojm prinderit tane? 1644352394 A kemi te drejte ti gjykojm prinderit tane? 1644352394 A kemi te drejte ti gjykojm prinderit tane? 1644352394 A kemi te drejte ti gjykojm prinderit tane? 1644352394

ne shqiperi kshu eshte: Bejne muhabet 2 veta ta merr vesh gjithe lagjia.. A kemi te drejte ti gjykojm prinderit tane? 1644352394 A kemi te drejte ti gjykojm prinderit tane? 1644352394
Leo_uk
Leo_uk
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 5977
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/10/2010
Mosha Mosha : 45

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A kemi te drejte ti gjykojm prinderit tane? Empty Re: A kemi te drejte ti gjykojm prinderit tane?

Mesazh nga Ariel Sat 16 Jun 2012 - 10:44

Po se sdin me fol pra...e ngrejn zonin a thu se po ja zgjidh hallin lagja je farewww
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 104
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A kemi te drejte ti gjykojm prinderit tane? Empty Re: A kemi te drejte ti gjykojm prinderit tane?

Mesazh nga Poeti Dhimbjes Sun 24 Jun 2012 - 12:58

Pike se pari do te thoja qe, prindi qe eshte prind i vertete me shpirt njeriu, me seder dhe moral, mundohet qe te beje me te miren per femijet, pavaresisht se sa e lejojne rrethanat, por njekohesisht ka edhe raste kur nga mungesa e dijes, pse jo edhe gabon me femijet.

Duke ardhur tek pergjigja ime ne lidhje me pyetjen e parashtruar ne kete teme do te thoja vetem nje gje:
Mos u mundoni te gjykoni prinderit tuaj per ato qe kane bere apo s'kane arritur t'a bejne dot per ju gjer me sot, pasi eshte vone dhe s'do te fitoni asgje me kete gjest, por merrni mesim nga kjo gje dhe behuni ai/ajo qe nje dite ne te ardhmen kur edhe ju te beheni prind vete, te mos degjoni gjykime nga femijet tuaj...
(Shume e veshtire kjo gje per tu arrire, por mjaft e rendesishme.)

J'u faleminderit...
Poeti Dhimbjes
Poeti Dhimbjes
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mergim.
Postime Postime : 14346
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/03/2010
Mosha Mosha : 40
Hobi Hobi : Poezia

http://www.saimiri.webs.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A kemi te drejte ti gjykojm prinderit tane? Empty Re: A kemi te drejte ti gjykojm prinderit tane?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi