Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Në sytë e një fëmije... People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Në sytë e një fëmije... People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Në sytë e një fëmije...

Shko poshtë

Në sytë e një fëmije... Empty Në sytë e një fëmije...

Mesazh nga Anakonda Fri 22 Jun 2012 - 5:34

Me lexoni ju lutem,se jam zeri dhe vuajtja e shume femijve,jam
deshmimtare e dhunes psikologjike dhe fizike mbi ne femijet dhe nenen
tone te dashur .Kush nga ju ne keto rreshta me lote qe po shkruaj do
gjej nje fjale te vetme dhe te perbashket me realitetin e familjes time
duhet ti beje vetes pyetjen :" A jam dhe une i demshem per familjen ,ne
keto fjale te nje femije pasqyrohen veprimet dhe sjellja ime ?" te jeni
te sigurt qe koshienca juaj do ju pergjigjet me zerin e bashkeshortes
dhe engjejve qe keni sjelle ne jete.
Prinder te dashur keni ne dore
jeten tone ,te ardhmen e nje femije qe nuk ka kerkuar te vije ne bote
,ia keni dhene ju mundesine te shikoje jeten me te gjitha ngjyrat ."Jam
klithma pa ze e nje vajze te" rritur "11 vjeçare.Jam zeri i mbytur i
nenes time.Jam shikimi i trembur i motrave te mia me te vogla".Ty "qenie
njerezore" qe" jeten" na ke dhene nje dite jeta do te ndeshkoje dhe une
do jem deshmimtare e vuajtjeve te tua,ta premtoj...Pyes gjithmone veten
valle eshte e drejte qe nje njeri qe ka konsumuar 5 minuta per te te
krijuar te jete ne gjendje te te vdes ne shpirt.

A mund ti mesosh
femijes pasi ke perdorur dhunen fizike ,vish bluze me menge te gjata
dhe thuaj ne shkolle qe ke ftohte kur eshte ngrohte?A mund te duash te jetosh me nje njeri qe nenen tende perdhos ç'do dite
me ofendime dhe dhune .Kthehem nga shkolla e tmerruar per ajrin qe me
mungon brenda mureve te shtepise,gjej motrat te strukura dhe qe flasin
me ze te ulet,gjej nenen qe qan ne heshtje dhe lotet e saj dua te fshij
njehere e pergjithmone.Syte e saj kane humbur shikimin,ngjyra ka ikur
prej loteve ,buzeve u eshte larguar ngjyra dhe buzeqeshja ,shpirti i saj
nuk merr me fryme, dhe ,"Në sytë e një fëmije... 401582"
brenda meje kur degjoj ne televisor qe ambjenti jashte eshte ndotur
,mushkerite e mia marrin ajer jashte dhe per kohen qe rri brenda ne
"folene" qe keni krijuar ju dy prinderit e mi.Jam e vetedijshme qe ti
nena ime nuk ke force se krahet ti ka prere,syrin ta ka
xjerre,buzqeshjen ta ka nderprere dhe shpirtin ta ka bere vrer por une
jam lodhur me kete jete se nuk e zgjodha une per ty ,por ju per mua .Une
jam deshmimtare e nje familjeje te dhunuar dhe zeri im do luftoj qe
motrat e mia mos te pesojne fatin tend dhe timin .Jam nje femije qe
kerkoj trasfuzion gjaku dhe nderrim mbiemri se te çarat e shpirtit nuk
ka kirurg te mi mbylli .Uroj femijeve te gjithe botes mos pesofshi fatin
tim!

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi