Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Syte e Tu,,,,, People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Syte e Tu,,,,, People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Syte e Tu,,,,,

+24
Anakonda
Amazone
CuN@BosS/
Vig-ana
felix
matty
krushku
Tonii
ERMAL
fidani
Te-Li
LADY D
Gangsta
gorgona
Miti
Erika
elita
sycka
mela
WebMaster
Aristogata
Drita
feneri
qershicka
28 posters

Faqja 1 e 8 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Shko poshtë

Syte e Tu,,,,, Empty Syte e Tu,,,,,

Mesazh nga qershicka Sun 27 Sep 2009 - 11:20

Syte e tu kur enderrova
Shume i ngjanin detit blu
Kur u zhyta thelle ne ta
Mire te njoha edhe ty.

Ishin sy shume te vegjel,
por qe flisnin shume e shume.
Nga shkelqimi i tyre i rreme,
u verbova,e shkreta une.

Kush pas meje ata i njohu,
mua shpejt me dha te drejte.
Ata sy shume hileqare
S'mund te pasqyrojne nje det.
qershicka
qershicka
Princeshë
Princeshë

Vendbanimi Vendbanimi : Ku ka diell
Postime Postime : 1560
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/09/2009
Mosha Mosha : 70
Hobi Hobi : Mesuese .Muzika,letersia,turizmi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Syte e Tu,,,,, Empty Re: Syte e Tu,,,,,

Mesazh nga feneri Sun 27 Sep 2009 - 12:53

qershicka shkruajti:Syte e tu kur enderrova
Shume i ngjanin detit blu
Kur u zhyta thelle ne ta
Mire te njoha edhe ty.

Ishin sy shume te vegjel,
por qe flisnin shume e shume.
Nga shkelqimi i tyre i rreme,
u verbova,e shkreta une.

Kush pas meje ata i njohu,
mua shpejt me dha te drejte.
Ata sy shume hileqare
S'mund te pasqyrojne nje det.


Poezi me vlera dhe me embelsi meditimi! Po, po te hidherohet Sycka? Une nuk perzihem aty. Distancohem! Sukses!
feneri
feneri
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 556
Anëtarësuar Anëtarësuar : 27/09/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Syte e Tu,,,,, Empty Re: Syte e Tu,,,,,

Mesazh nga feneri Sun 27 Sep 2009 - 13:01

Meditim per Syte


E rrefej ndodhine !
Kur ia shikova syte thash :

"Ti mund te jetosh me tjeter por ato sy mi ke borxh!

Se: vetem une ua kuptoj gjuhen
dhe ua di domethenien!"Kurre ne jete nuk e kisha menduar
Te vije ky çast, e ta shkruaj ketu !
Por, jam duke medituar
Çka lexova tek sytë tu !

Nuk kish det me aq thellesi !
As qiell qe vezullojnë yjet !
Prej tyre u derdh nje ëmbelsi
te krijoje tek une fushat pyjet.

Dhe, dua qe prej atij çasti
syte te te shoh, se ndjehem mirë !
Nuk lejoj te flasë kontrasti ,
- je e shtrenjte si xhevahir !
feneri
feneri
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 556
Anëtarësuar Anëtarësuar : 27/09/2009

qershicka likes this post

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Syte e Tu,,,,, Empty Re: Syte e Tu,,,,,

Mesazh nga Drita Sun 27 Sep 2009 - 19:08

NE SYTE E TU!

Ne syte e tu une shifja gezim,
dhe te merja ne prehrin time,
te puthja syqkat plot embelsi,
qe une ndjehesha e shkelqyer.

Ne syte e tu une shifja detin,
ate det te gjer, qe ska mbarim,
syte e tu me jepnin rreze,
qe me ngrohnin ne c'do agim.

E rastit.
Drita
Drita
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 220
Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/09/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Syte e Tu,,,,, Empty Re: Syte e Tu,,,,,

Mesazh nga Vizitor Sun 27 Sep 2009 - 21:33

ne syt e tu viola shof jeten time
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Syte e Tu,,,,, Empty Re: Syte e Tu,,,,,

Mesazh nga Drita Sun 27 Sep 2009 - 21:43

Syt e tu jan burim i pashterrur per mua.
Drita
Drita
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 220
Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/09/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Syte e Tu,,,,, Empty Re: Syte e Tu,,,,,

Mesazh nga Vizitor Sun 27 Sep 2009 - 21:45

syt e tu jan e gjith jeta ime violaa
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Syte e Tu,,,,, Empty Re: Syte e Tu,,,,,

Mesazh nga Aristogata Sun 27 Sep 2009 - 22:04

syt e tu syt e tu me gjith enderrat qe kam par
me gjith yjet rrezear
me gjith lum liqenet blu
shembellejn syt e tuuuuuuuuuuuuuu
Aristogata
Aristogata
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : made in albania
Postime Postime : 47912
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/03/2009
Mosha Mosha : 31
Hobi Hobi : poezia

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Syte e Tu,,,,, Empty Re: Syte e Tu,,,,,

Mesazh nga Vizitor Sun 27 Sep 2009 - 23:03

Syt e tu me lot kujtoj
ne qastet me te vshtira
Sty e tu ti lexoj rrjedhshum ,
se kan mall lumturije.


Syt e tu tani jan te verbuar ,
nga ersira qe ti ka kapluar,
Syt e tu me nuk ndriqojn
siq ndriquan dikur.


ata qe ti verbuan ,
loti qe ta shtuan
gjetshin mallkimin
te vetja syt ju errsofshin..
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Syte e Tu,,,,, Empty Re: Syte e Tu,,,,,

Mesazh nga feneri Sun 27 Sep 2009 - 23:31

PËRSE...?Përse më bën fajtor, Përse ?
Dua ta di këtë akuzë !
Unë të shikoj qiellore mbi këtë dhe
më bëhesh frymëzim për muzë !

Përse më thua ashtu ! Përse
Unë të ndjej si ozon për mushkëri !
Ti çdo çast si Hana nëper re
më shfaç buzëqeshje, ledhati!

Përse ateherë ky trishtim mblidhet
Kur dua të të kem fare pranë !
Nga dëshira gjithcka më dridhet
se e ndjej për ty sevdanë ...!
feneri
feneri
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 556
Anëtarësuar Anëtarësuar : 27/09/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Syte e Tu,,,,, Empty Re: Syte e Tu,,,,,

Mesazh nga WebMaster Sun 4 Oct 2009 - 7:09

U lodha duke pare
Dike qe s`me shikon
U lodha duke dashur
Dike qe s`me do
U lodha nga dashuria
Ku gjithmone gabova
U lodha nga jeta
Qe deri sot jetova
Nese vargjet e mia po lexon
Nese je dhe ti dikush qe dashuron
Mendohu mir per hapat e tua
Dhe ki kujdes kur thua te dua
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

qershicka likes this post

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Syte e Tu,,,,, Empty Re: Syte e Tu,,,,,

Mesazh nga WebMaster Sun 4 Oct 2009 - 7:09

Per ty jetoj
Per ty mendoj
Ty te dashuroj
Ne enderr te shikoj
Dhe te them se pa ty nuk jetojJe dashuria ime e vertet
Dashuria qe ndodh nje her ne jete
Dua qe te jemi bashk perjet


Ty s`te kam harruar
Je endrra qe gjithmon kam shikua
Un me ty jam dashuruar
Qe ne castin e par qe jemi takuar
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Syte e Tu,,,,, Empty Re: Syte e Tu,,,,,

Mesazh nga WebMaster Sun 4 Oct 2009 - 7:10

Zemër e vrarë nga dashurija,
Pse m'i more mentë e mija?
Pse më ndan nga njerëzija,
Sa më duket kot shtëpija?
(Ajo kish fytyr të vrar nga lija,
Por ish e mir si kullumbrija).

Zemra ime e vrerosur,
Me shigjetë e plagosur,
Me farmak e farmakosur,
Heq e vuan pa të sosur.
(Ajo vishet holl e hekurosur
Në ktë koh të plevitosur).

Zemër moj, aq e lënduar,
Me thik ndryshku e coptuar,
Me gënjeshtër e mashtruar,
Në besim e tradhëtuar,
(Vallë, kur ke për ta harruar!?
Ajo tre dashnor ka ndrruar).

Ah, ti zemra ime e ngrat!
Ç'ishte thën për ty ky fat!?
Për një me lesh të zi të gjat
Të vajtosh ti dit e nat.
(Ajo më la se më ka inat,
Apo kan të tjerët më shum takat?)

Zemër moj, ti e zhuritur,
Prej braktisjes e tronditur,
Qan me vaj të lebetitur...

Po shkon një leshverdh. Papritur....
(Ktë s'e kisha llogaritur!
Ulu, dreq! Prap qënke ngritur!?)
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Syte e Tu,,,,, Empty Re: Syte e Tu,,,,,

Mesazh nga Aristogata Sun 4 Oct 2009 - 7:11

syt e tu syt e tu nje atje nje ketu Syte e Tu,,,,, Icon_razz
Aristogata
Aristogata
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : made in albania
Postime Postime : 47912
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/03/2009
Mosha Mosha : 31
Hobi Hobi : poezia

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Syte e Tu,,,,, Empty Re: Syte e Tu,,,,,

Mesazh nga Vizitor Sun 4 Oct 2009 - 7:51

edhe aeroplanin e rezojne ne toke
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Syte e Tu,,,,, Empty Re: Syte e Tu,,,,,

Mesazh nga Aristogata Sun 4 Oct 2009 - 7:52

syt e tu jan pasqyra e syve te mi
Aristogata
Aristogata
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : made in albania
Postime Postime : 47912
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/03/2009
Mosha Mosha : 31
Hobi Hobi : poezia

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Syte e Tu,,,,, Empty Re: Syte e Tu,,,,,

Mesazh nga Vizitor Sun 4 Oct 2009 - 7:56

syt e tuuuu Syte e Tu,,,,, Icon_wink
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Syte e Tu,,,,, Empty Re: Syte e Tu,,,,,

Mesazh nga Vizitor Sun 4 Oct 2009 - 7:59

syt e tu gjithmone jane te qeshura
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Syte e Tu,,,,, Empty Re: Syte e Tu,,,,,

Mesazh nga Aristogata Sun 4 Oct 2009 - 8:03

ah ky cepi syrit tend
si cop akulli ne stuhi
kush i pa dhe nuk u cmend
kush nuk ra ne dashuri?
Aristogata
Aristogata
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : made in albania
Postime Postime : 47912
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/03/2009
Mosha Mosha : 31
Hobi Hobi : poezia

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Syte e Tu,,,,, Empty Re: Syte e Tu,,,,,

Mesazh nga qershicka Sun 4 Oct 2009 - 10:00

ARISTOGATA shkruajti:syt e tu syt e tu nje atje nje ketu
Hahaha! Syte e Tu,,,,, 354124
qershicka
qershicka
Princeshë
Princeshë

Vendbanimi Vendbanimi : Ku ka diell
Postime Postime : 1560
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/09/2009
Mosha Mosha : 70
Hobi Hobi : Mesuese .Muzika,letersia,turizmi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Syte e Tu,,,,, Empty Re: Syte e Tu,,,,,

Mesazh nga qershicka Sun 4 Oct 2009 - 10:02

ARISTOGATA shkruajti:ah ky cepi syrit tend
si cop akulli ne stuhi
kush i pa dhe nuk u cmend
kush nuk ra ne dashuri?
Sa bukur!Eh keta syte!
qershicka
qershicka
Princeshë
Princeshë

Vendbanimi Vendbanimi : Ku ka diell
Postime Postime : 1560
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/09/2009
Mosha Mosha : 70
Hobi Hobi : Mesuese .Muzika,letersia,turizmi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Syte e Tu,,,,, Empty Re: Syte e Tu,,,,,

Mesazh nga qershicka Sun 4 Oct 2009 - 10:04

Do te vish apo s'do vish?
Me qerpikun e syrit tim
Do te fshij vendin ku do rrish...


L.Poradeci1


Edituar për herë të fundit nga qershicka në Mon 26 Oct 2020 - 7:41, edituar 1 herë gjithsej
qershicka
qershicka
Princeshë
Princeshë

Vendbanimi Vendbanimi : Ku ka diell
Postime Postime : 1560
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/09/2009
Mosha Mosha : 70
Hobi Hobi : Mesuese .Muzika,letersia,turizmi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Syte e Tu,,,,, Empty Re: Syte e Tu,,,,,

Mesazh nga mela Sun 4 Oct 2009 - 10:07

syte e tu jane si 2 rreze drite Syte e Tu,,,,, 147836
mela
mela
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Tirana
Postime Postime : 2709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/01/2009
Mosha Mosha : 110
Hobi Hobi : ING

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Syte e Tu,,,,, Empty Re: Syte e Tu,,,,,

Mesazh nga Vizitor Sun 4 Oct 2009 - 10:20

syt e tu jan rrezet qe me ngrohin mua
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Syte e Tu,,,,, Empty Re: Syte e Tu,,,,,

Mesazh nga Vizitor Sun 4 Oct 2009 - 11:19

syt e tu me lan pa fjal
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Syte e Tu,,,,, Empty Re: Syte e Tu,,,,,

Mesazh nga Vizitor Sun 4 Oct 2009 - 11:20

syt e ty yll qe bej drit
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Syte e Tu,,,,, Empty Re: Syte e Tu,,,,,

Mesazh nga Vizitor Sun 4 Oct 2009 - 11:21

syte e tu me shikojn plot trishtim
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Syte e Tu,,,,, Empty Re: Syte e Tu,,,,,

Mesazh nga Vizitor Sun 4 Oct 2009 - 21:27

syt emi te shikojn tyyyyy Syte e Tu,,,,, 147836
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Syte e Tu,,,,, Empty Re: Syte e Tu,,,,,

Mesazh nga Aristogata Sun 4 Oct 2009 - 21:30

syt e tu fshehin shum mister
Aristogata
Aristogata
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : made in albania
Postime Postime : 47912
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/03/2009
Mosha Mosha : 31
Hobi Hobi : poezia

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Syte e Tu,,,,, Empty Re: Syte e Tu,,,,,

Mesazh nga Vizitor Sun 4 Oct 2009 - 21:31

syt etu me genjejn
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Syte e Tu,,,,, Empty Re: Syte e Tu,,,,,

Mesazh nga Aristogata Sun 4 Oct 2009 - 21:33

sty e tu te mashtrojn
Aristogata
Aristogata
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : made in albania
Postime Postime : 47912
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/03/2009
Mosha Mosha : 31
Hobi Hobi : poezia

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Syte e Tu,,,,, Empty Re: Syte e Tu,,,,,

Mesazh nga Vizitor Sun 4 Oct 2009 - 21:34

syt etuu sjan te beses
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Syte e Tu,,,,, Empty Re: Syte e Tu,,,,,

Mesazh nga Aristogata Sun 4 Oct 2009 - 21:34

syt e tu kan djallzi Syte e Tu,,,,, 636247
Aristogata
Aristogata
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : made in albania
Postime Postime : 47912
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/03/2009
Mosha Mosha : 31
Hobi Hobi : poezia

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Syte e Tu,,,,, Empty Re: Syte e Tu,,,,,

Mesazh nga Vizitor Sun 4 Oct 2009 - 21:35

syt etu dua ti puth Syte e Tu,,,,, 147836
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Syte e Tu,,,,, Empty Re: Syte e Tu,,,,,

Mesazh nga Aristogata Sun 4 Oct 2009 - 21:36

syt e tu syt e tu njeri kaf e tjetri blu Syte e Tu,,,,, 147836
Aristogata
Aristogata
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : made in albania
Postime Postime : 47912
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/03/2009
Mosha Mosha : 31
Hobi Hobi : poezia

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Syte e Tu,,,,, Empty Re: Syte e Tu,,,,,

Mesazh nga Vizitor Sun 4 Oct 2009 - 21:37

syt etuuu me shikojn me inattt
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Syte e Tu,,,,, Empty Re: Syte e Tu,,,,,

Mesazh nga Aristogata Sun 4 Oct 2009 - 21:38

syt e tu me kthejn inatin
Aristogata
Aristogata
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : made in albania
Postime Postime : 47912
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/03/2009
Mosha Mosha : 31
Hobi Hobi : poezia

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Syte e Tu,,,,, Empty Re: Syte e Tu,,,,,

Mesazh nga Vizitor Sun 4 Oct 2009 - 21:39

syt etuu ikan qef syt<emii ahahah
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Syte e Tu,,,,, Empty Re: Syte e Tu,,,,,

Mesazh nga Aristogata Sun 4 Oct 2009 - 21:40

syt e tu kan qef shum sy njeheresh Syte e Tu,,,,, 147836
Aristogata
Aristogata
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : made in albania
Postime Postime : 47912
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/03/2009
Mosha Mosha : 31
Hobi Hobi : poezia

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Syte e Tu,,,,, Empty Re: Syte e Tu,,,,,

Mesazh nga Vizitor Sun 4 Oct 2009 - 21:43

oomoj vajz me sy te zii pse me ngacmon kur une rriii Syte e Tu,,,,, 147836
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Syte e Tu,,,,, Empty Re: Syte e Tu,,,,,

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 1 e 8 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi