Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Zbulim i çuditshëm në fund të Detit Baltik People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zbulim i çuditshëm në fund të Detit Baltik

Shko poshtë

Zbulim i çuditshëm në fund të Detit Baltik Empty Zbulim i çuditshëm në fund të Detit Baltik

Mesazh nga Emona prej Fri 24 Aug 2012 - 5:53

Eksploruesit e detit kanë zbuluar një objekt në formë "UFO" në fund të Detit Baltik dhe shprehen se pajisjet e tyre elektrike nuk punoni kur ata qëndronin mbi objekt.

Zhytësi profesional Stefan Hogerborn pjestar i grupit "Ocean X" ka bërë këtë deklaratë duke thënë se disa nga kamerat dhe telefonët satelitorë nuk punoni kur ato ishin direkt mbi këtë formë të çuditshme që nuk e dinë se çmund të jetë.

Pajisjet filluan të punojnë vetëm kur stafi u largua rreth 200 metra dhe përsëri kur u kthyen ato u ndalën së punuari. Pra ky ishte një test i sigurtë shprehete zhytësi Hogerborn.

Grupi mendoi se teori të tilla nuk mund të ekzistojnë por tani që e provuam disa herë ata nuk mund ta imagjinojnë një situatë të tillë duke i çuar ata të mendojnë që mund të jetë një meteorit apo një asteroid, apo një vullkan, apo një bazë anije e Luftës së Ftohtë, ose është një UFO ...

Objekti është zbuluar majin e kaluar por tani u bë e njohur pasi nukl ka patur fonde për verifikimin e tij. Ekipi ka bërë disa fotografi dhe tani kompania po përpiqet të tërheqë turistë për të shkuar atje dhe të vertetojnë këtë teori që ekipi zbuloi.

Por dihes se Deti Baltik është një "minierë" apo një thesai për anijet e mbytura nga gjuetarët e anijeve. Mendohet se mund të jenë 100 000 objekte në fund të detit./shekulli/

Zbulim i çuditshëm në fund të Detit Baltik Zbulim-i-cuditshem-ne-fund-te-detit-baltik

Zbulim i çuditshëm në fund të Detit Baltik Zbulim-i-cuditshem-ne-fund-te-detit-baltik-2

Zbulim i çuditshëm në fund të Detit Baltik Zbulim-i-cuditshem-ne-fund-te-detit-baltik-3
http://www.inquisitr.com/258095/balt...ly-just-rocks/

Shkeputur:
Objekti u zbulua gjate nje zhytje ne fillim te vitit ne detin midis Suedise dhe Finlandes, dhe mori shume vemendje nga mediat prej nje ngjashmerie qe kishte me 'Millenium Falcon' nga Star Wars. Por me sa po del ne pah, nuk eshte asgje me teper sesa nje formacion natyror shkembor ne fund te detit.
.
Hanumant Singh, nje kerkues prane Institutit Oqeanografik Woods Hole, u shpreh se imazhet origjinale te publikuara te objektit, kane shume inkonsistenca. E para fare, jane marre nga nje sonar me cilesi te dobet dhe qe permante shume shtremberime. Gjithashtu, permbante dhe nje reflektim te imazhit te vetvetes, qe eshte nje shenje e qarte treguese per lidhje te gabuar ne pune e pajisjeve matese.
.
Eshte shume e mundur qe tere zhurma rreth ketij objekti te jete thjesht marketing nga grupi Ocean X (grupi qe beri fillimisht zbulimin) per te bere publicitet mbi aventurat gjate zhytjeve detare.


Ne nje tjeter analize, tregohet per zhytje dhe marrje kampionesh nga objekti ne fjale, analiza e te cileve ka treguar se eshte nje formacion shkembor, me shkembij bazaltike me prejardhje vullkanike. Deri ne fund te vitit do te behen edhe zhytje te tjera nga te cilat do te merren foto dhe kampione te tjera. Nderkohe, nje biznesmen ka filluar te mendoje per te organizuar zhytje me nendetse turistike per te cuar turistet te shohin "Millenium Falcon-in e gurte" dhe studiuesit kane standartizuar midis tyre duke qeshur batuten "Kemi nje prove qe anijet kozmike nuk ndertohen nga aliazhe metalike".

Millenium FalconZbulim i çuditshëm në fund të Detit Baltik IMG_0556

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Zbulim i çuditshëm në fund të Detit Baltik Empty Re: Zbulim i çuditshëm në fund të Detit Baltik

Mesazh nga Anakonda prej Mon 1 Oct 2012 - 17:57

E tmerrshme si qenka shndru deti Adriatik ne ket menyre....

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 24
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi