Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
10 pushimet “e çuditshme”, vendet më të rralla që s’duhen humbur People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
10 pushimet “e çuditshme”, vendet më të rralla që s’duhen humbur People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

10 pushimet “e çuditshme”, vendet më të rralla që s’duhen humbur

3 posters

Shko poshtë

10 pushimet “e çuditshme”, vendet më të rralla që s’duhen humbur Empty 10 pushimet “e çuditshme”, vendet më të rralla që s’duhen humbur

Mesazh nga Emona Mon 30 Jul 2012 - 12:17

Të lodhur nga destinacionet e pushimeve të zakonshme dhe në vende të mbipopulluara? A ju pëlqen të udhëtoni jashtë guidave, në vende ku gjeni paqen e vërtetë, pa turmat e zhurmshme dhe radhë? Ka në fakt, disa vende në botë, ku turizmi në masë nuk ka filluar ende, vende të cilat mirëpresin vizitorë unikë dhe të vetmuar, ku mund të gjenden peisazhe dhe bukuri të përjetshme natyrore.



Myanmar është hapur vetëm për sektorin e turizmit, dhe ju që keni pasur rastin për të vizituar ish-Burman, duhet ta dini se atje mund të gjeni pamje të pabesueshme, si pikë natyrore dhe arkitektonike, referuese e parë.



Socotra, ishulli më i madh i Jemenit, është një pikë e largët dhe e paprishur, një magji me natyrën e saj unike, e pasur me specie bimore që rriten vetëm në territorin e saj, të tilla si Dracaena Drago e Socotra.



Mongolia është gjithashtu një destinacion i pazakontë, ku midis turneve nëpër stepat e saj të mrekullueshme, ju mund të shijoni bukuri me kuaj dhe kampe të rralla.



Amazona, në mesin e destinacioneve të pazakonta është ndoshta një nga më të zakonshmit. Pylli i saj është një parajsë e pacënuar që të fton me peisazhet e saj të pakufishme dhe një faunë të pasur të llojeve që i kërcënon në fakt zhdukja.



Transilvania, e njëjta gjë vlen të thuhet edhe për të, si një destinacion mjaft popullor për udhëtarët në kërkim për "alternativë" të udhëtimit. Rajoni i Drakulas, një fshat tepër i gjallë dhe piktoresk, me kisha ortodokse, peisazhe të gjelbra dhe vende të pasura kulturore.



Arizona, me male të gdhendura në rërë, duke krijuar valë që duken sikur kanë pikturuar në peizazh, ofrojnë sugjerime të vërteta unike natyrore.



Antarktida, kontinenti i ngrirë, një ëndërr e pamundur për shumë udhëtarë. Ujërat e akullta të saj dhe ajsbergët, vërtet ju dridhin nga të ftohtët, por ama ju falin kaq shumë emocion.



Siberia, një tjetër vend ideal, nëse i ftohti dhe acari janë habitati juaj ideal.



Papua, në Guinea e Re, është një tjetër rajon që fal peisazhe të paprishura, pak akull dhe borë nga atraksionet e egra dhe unike për ata që e duan zhytjeje dhe sportet e ujit.



Koreja e Jugut, rekomandohet për të gjithë ata që duan gatim të shijshëm dhe unik.

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

10 pushimet “e çuditshme”, vendet më të rralla që s’duhen humbur Empty Re: 10 pushimet “e çuditshme”, vendet më të rralla që s’duhen humbur

Mesazh nga Ariel Thu 20 Sep 2012 - 21:03

Korene e Jugut do e vizitoja...po ato te tjerat jooo...dhe nuk do e kisha pishman.
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 104
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

10 pushimet “e çuditshme”, vendet më të rralla që s’duhen humbur Empty Re: 10 pushimet “e çuditshme”, vendet më të rralla që s’duhen humbur

Mesazh nga Anakonda Fri 9 Nov 2012 - 5:34

po naj foto pse ske sjell mi nforum?
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

10 pushimet “e çuditshme”, vendet më të rralla që s’duhen humbur Empty Re: 10 pushimet “e çuditshme”, vendet më të rralla që s’duhen humbur

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi