Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Profesioni i prinderve ndikon tek shendeti i femijeve People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Profesioni i prinderve ndikon tek shendeti i femijeve People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Profesioni i prinderve ndikon tek shendeti i femijeve

3 posters

Shko poshtë

Profesioni i prinderve ndikon tek shendeti i femijeve Empty Profesioni i prinderve ndikon tek shendeti i femijeve

Mesazh nga Emona Wed 1 Aug 2012 - 4:46

Profesioni i prinderve ndikon tek shendeti i femijeve ImagesNje studim i fundit tregon se disa profesione te nenes por edhe te babait, ndikojne tek shendeti i femijes.
Një studim amerikan i Centres for Disease Control and Prevention ne Atlanta tregon se gratë shtatzëna qe ekspozohen ndaj tretësve apo produkteve kimike gjate shtatzënisë kane me shume rrezik te lindin fëmije me keqformime kardiake. Ne këtë studim thuhet se profesionet e parukiereve, estetisteve apo punëtoreve te uzinave, pra ato qe ekspozohen me shume ndaj produkteve kimike janë ato me te rrezikuarat.

Ne 5000 femra te studiuara, rreziku për keqformime ne zemër ishte dy here me madh tek ato qe ishin ne kontakt me te tilla produkte. 12 javët e para te shtatzënisë ishin me problematiket. Përbërësit me te rrezikshëm gjenden tek pikturat, manikyrit, ngjitëset dhe ngjyrat.

Por ne fakt, nuk është vetëm profesioni i mamave qe ndikon tek shëndeti i fëmijës qe do te vije ne jete. Sipas studimit, rreziku për keqformime ne zemër tek fëmijët shtohet nëse babai i tyre është fotograf, kopshtar apo punon ne ndonjë industri gazi. Megjithatë ky rrezik është goxha me i ulet. (marre nga magicmaman)

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Profesioni i prinderve ndikon tek shendeti i femijeve Empty Re: Profesioni i prinderve ndikon tek shendeti i femijeve

Mesazh nga Leo_uk Wed 1 Aug 2012 - 9:44

Mos e vri mendjen hiq Emona... beji njer femijet, pastaj mendojme per profesionin... Profesioni i prinderve ndikon tek shendeti i femijeve 3189159776
Leo_uk
Leo_uk
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 5977
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/10/2010
Mosha Mosha : 43

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Profesioni i prinderve ndikon tek shendeti i femijeve Empty Re: Profesioni i prinderve ndikon tek shendeti i femijeve

Mesazh nga Anakonda Thu 4 Oct 2012 - 1:10

E pra e sjom hutu un si du me msu e me marr naj profesion tmire..

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Profesioni i prinderve ndikon tek shendeti i femijeve Empty Re: Profesioni i prinderve ndikon tek shendeti i femijeve

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi