Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Roswell - A kane ndodhur dy perplasje UFO-sh?  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Roswell - A kane ndodhur dy perplasje UFO-sh?  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Roswell - A kane ndodhur dy perplasje UFO-sh?

2 posters

Shko poshtë

Roswell - A kane ndodhur dy perplasje UFO-sh?  Empty Roswell - A kane ndodhur dy perplasje UFO-sh?

Mesazh nga T_o_n_i Mon 13 Aug 2012 - 8:02

Ngjarja e UFO-ve e vitit 1947 ne Roswell vazhdon te sjelle te reja.
Legjenda, e sjelle nga teoristet e konspiracioneve ne shume
dokumentare, tregon per nje objekt jo te zakonshem qe ra nga qielli,
objekt aq te cuditshem sa U.S Air Force leshoi nje deklarate per shtyp
ku thuhej se nje UFO fluturues ishte perplasur.




Shume shpejt kjo histori u be nje prej legjendave Urbane me te medha ne historine e Amerikes.

Deri tani ka akoma shume njerez qe e vene ne dyshim nese ka patur apo
jo ndonje perlasje, nderkohe qe ka edhe shume te tjere qe e besojne
symbyllur qe nje perplasje e tille ka ndodhur.

Tani ne nje interviste ekskluzive Richard French, nje pjesetar i Air
Force Lt. Col. i dale ne pension tha per Huffington Post qe ne fakt
ishin dy perplasje. Kjo deklarate e tij eshte shume interesante
vecanerisht pasi me pare ka qene vete French qe i hidhte poshte
historite me UFO.

"Ne fakt ne Roswell kane ndodhur dy perplasje dhe kete gje shumica e njerezve nuk e dine." - tha French per HuffPost.

"E para u godit nga nje aeroplan eksperimental i Shteteve te Bashkuara qe po fluturonte jashte White Sands."

French, qe ne ate kohe ishte ne Almagordo u tregua shume specifik ne
menyren e te treguarit se si sipas tij ushtria hodhi ate qe ai mendon te
ishte nje anije kozmike nga nje bote tjeter.

"Kur ata e goditen ate me pulse elektromagnetike, iu prishen te
gjitha gjerat elektronike dhe si pasoje UFO nuk mundej me te
vetekontrollohej." - tha French i cili ka qene ne shume misione ne Kore
dhe ne Juglindje te Azise.

Nje tjeter oficer i dale ne pension e ve ne dyshim historine e treguar nga French.

"Asnje mundesi. Zero mundesi!" - tha John Alexander, i cili per shkak
te pozites se tij, ne vitet 1980 mundi te kishte akses tek dokumentat
dhe te dhenat zyrtare ne lidhje me UFO-t.

Ai krijoi nje grup zyrtaresh dhe shkencetaresh te cilet percaktuan
se, nderkohe qe UFO-t jane te vertete, ata nuk munden te gjenin asnje te
dhene qe ka patur ndonje mbulim zyrtar ne ate kohe.

"Ne vitet 1980 isha une ai qe zhvilloja te gjitha sisemet e armeve me
energji pulsimi. Nuk do te mund ta kishim bere ate ne ate kohe. Ne
vitet 1960 , ata kishin sisteme me lazer por ishte gjithcka shume e
limituar dhe ne ate kohe nuk ka patur ende arme me lazer ne gjendje
funksionimi," - tha Alexander, i cili eshte duke punuar per te patur
amnisti per personelin e ushtrise te cilet deshirojne te flasin ne
lidhje me eksperiencat e tyre me UFO.

Pervec titullit kryesor fillestar te gazetes qe deklaronte se ushtria
kishte kapur nje UFO jashte Roswell, Air Force e mbylli ceshtjen e
Roswell, duke deklaruar qe identiteti i objektit ishte nje balone e
survejimit ne lartesi te medha, me emer kodi: Mogul.

Por pasi deshmitare okulare, duke perfshire ketu edhe personel te
ushtrise filluan te tregonin historite e tyre ne lidhje me ngjarjen e
vertete dhe me mbulimin nga qeveria, disa kerkues kembengulen qe ne fakt
ishte UFO cfare u perplas ne Roswell.

Megjithate, gjithcka nuk eshte qartesuar ende.
T_o_n_i
T_o_n_i
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Tirane
Postime Postime : 18036
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 30/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Roswell - A kane ndodhur dy perplasje UFO-sh?  Empty Re: Roswell - A kane ndodhur dy perplasje UFO-sh?

Mesazh nga Anakonda Mon 1 Oct 2012 - 18:01

Edhe ndoshta ka ndodh...por tjet e vertet do kishte marr vendi nje ngjyre tjeter nga plasja e ufove

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi