Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Te  jesh Moderne sot. People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Te  jesh Moderne sot. People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Te jesh Moderne sot.

4 posters

Shko poshtë

Te  jesh Moderne sot. Empty Te jesh Moderne sot.

Mesazh nga WebMaster Mon 13 Aug 2012 - 8:23

Keni ven re veshjet sot qe bejne femrat apo meshkujt flas ne pergjesi ne shqiperi ,sot per mua jan shum te ekzagjeruara si femrat edhe meshkujt ,meshkujt pershembull veshin xhinse qe ju dalin breket jashte eshte moda thone ,femra sot vishet me minifunde edhe kanotjere trasparente qe tju duket gjoksi apo vithet sepse duan te duken edhe thone eshte moda ,

Jan te arsyeshme keto veshje sepse jemi ne 2012 apo jan njerezit e shthurur ,
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Te  jesh Moderne sot. Empty Re: Te jesh Moderne sot.

Mesazh nga Emona Mon 13 Aug 2012 - 10:59

Mu nuk me duket mode ai stil veshje qe bejn femrat e meshkujt cka me shofn syt gjdo dite ne rruget e qyteti te vjen te vjellesh .... youuk We me rastiti i teme ngjashem para disa ditve ne nje radio lokale ktu ,ku ishte per afert pytja ne nje emisoni,edhe te gjitha pergj...qe u beheshin u kritikoshin vajzat & djemt qe dalin gjysem te zhveshura,me trendin e modes....vajzat te lyra e te veshura nuk dallojn diten nga nata 1 kg make-up taka te larta minifunde ,gjysem te veshur te shkurt sa qe s'dallon ne jan ne rrug apo ne plazhe,sinqerisht me duken OUT nga realiteti rinija e sotme....disa thjesht skan njohuri mbi moden,moda nuk te ben te dukesh IN me kohe,vesh dicka qe te rrin dhe ndihesh rehat jo qe ''duhet'' te ecesh i hap me moden!!!

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Te  jesh Moderne sot. Empty Re: Te jesh Moderne sot.

Mesazh nga imagjinata Tue 14 Aug 2012 - 8:11

Ajo që permendet mendoj se nuk ka të ben me moden por mungesa e spjegimit të saj ata e quajnë mode.moda ka të ben pikërisht me përshtatjen e veshjes me vendin e ndodhjes shkasin dhe kohen,që don të thot se veshje mvarësisht nga evimenti,në rastin që keni përmendur flitet për nje fenomen tjeter të qenurit në fokusin e njerëyve në epiqendër të vëmendjes,çka njerëyit sot nuk bëjne vetem e vetem të jenë teme aktuele e ditës,ju e dini se veç një numër i mirë i femrave të estrades e artiste të ndryshme kanë publikuar foto nudo edhe nuk di ku do perfundon kjo,kam përshtypjen se pamja seksi sot është diçka komerciale ,që ndoshta nuk po them se shitet në menyre klasike se ndoshta e terproj por vërtet kam përshtypjen se kjo nuk ka të ben me moden por kjo është ofertë qe kuptohet ka çmim,
imagjinata
imagjinata
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : në folenë e qyqes
Postime Postime : 43
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/07/2012
Hobi Hobi : leximi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Te  jesh Moderne sot. Empty Re: Te jesh Moderne sot.

Mesazh nga WebMaster Tue 14 Aug 2012 - 8:27

Imagjinata kjo qe ke thene ti ne disa gjera jam dakort te jesh vipe edhe te zhvishesh eshte biznes po them qe ne jetene perditeshm e flasim ne pergjesi qe femrat sot ti shikosh neper konvikte shumica kan veshje te ekzagjeruar mosha 18 vjece sot jan modernizuar aq shum saqe edhe violencat ndaj tyre jan shtuar kjo eshte munges e edukates qe prindi i jep edhe munges e shpjegimit te prinderve ..ka veshje e veshje imagjinata
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Te  jesh Moderne sot. Empty Re: Te jesh Moderne sot.

Mesazh nga imagjinata Tue 14 Aug 2012 - 9:04

Po ne jeten e perditshme kam pershtypjen se te qenurit seks simbol eshtë nje vlerë e cila predikohet vayhdimisht ne masmedia sidomos television e internet pse jo edhe revista te ndryshme andaj mosha qe ju permendni sa është e vetëdishme aq dhe nuk ështe e vetedishmee për vlerat e verteta qe duhet ndjekur në jetë dhe mendoj se bëhet fajalë për nje sjellje imitacioni,por kjo ndoshta nje periudhe ka qen sjellje imitacioni por tani kjo sjellje është bërë sikur dicka normale dhe reper kryesor ne shoqëri.Sot mendoj se veq qëllimi është aritur njerzit e sotshëem kanë intereorizuar si veti të tyre mjaft prirje sado-mazohiste,dhe me atë stil veshjeje dhe sjelljeje ajo femer në heshtje na thot ndoshta nuk vlej shumë, por per nje punë jam shum e mirë dhe ndryshe mos më shikoni
imagjinata
imagjinata
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : në folenë e qyqes
Postime Postime : 43
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/07/2012
Hobi Hobi : leximi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Te  jesh Moderne sot. Empty Re: Te jesh Moderne sot.

Mesazh nga WebMaster Tue 14 Aug 2012 - 9:07

[You must be registered and logged in to see this image.]Ne kete qe the jam dakort uroj vetem te ndryshojne nga mendja edhe mos te jen fyell si shumica [You must be registered and logged in to see this image.]
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Te  jesh Moderne sot. Empty Re: Te jesh Moderne sot.

Mesazh nga imagjinata Tue 14 Aug 2012 - 9:15

gjithashtu uroj të ndryshojnë por së pari të ndryshojnë meshkujt se medoj se edhe te meshkujt se mendoj se edhe te meshkujt qçndron problemi se edhe ne meshkujt po na pëlqejnë pikërisht kta femra kështu që ata edhe nuk kan shum faj se ata kanë nevojë per ti dashur dikush e sot e din shum mir se me te kerkuarat jan pikerisht kto gjysemlakuriqet...
imagjinata
imagjinata
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : në folenë e qyqes
Postime Postime : 43
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/07/2012
Hobi Hobi : leximi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Te  jesh Moderne sot. Empty Re: Te jesh Moderne sot.

Mesazh nga Anakonda Sat 18 Aug 2012 - 20:52

te iken trri jan ber femijet e vegjel qe vishen;sidomos minorenet qe lyhen e vishen gati jan per tpozuar nudo nuk e di;po prinderit a i shohin keta femije;apo thon se esht mode;nuk e di se cdo thot ky modernizem sot;mpelqen me mir dicka e thjesht por qe tme rrij bukur sesa dicka e ekzagjeruar..
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Te  jesh Moderne sot. Empty Re: Te jesh Moderne sot.

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi