Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Kur duhet dhe nuk duhet te heqim dore nga dikush qe e duam People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Kur duhet dhe nuk duhet te heqim dore nga dikush qe e duam People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kur duhet dhe nuk duhet te heqim dore nga dikush qe e duam

+2
Albert
WebMaster
6 posters

Shko poshtë

Kur duhet dhe nuk duhet te heqim dore nga dikush qe e duam Empty Kur duhet dhe nuk duhet te heqim dore nga dikush qe e duam

Mesazh nga WebMaster Sun 9 Sep 2012 - 7:22

Te gjithe e kuptojme se si eshte te ndihesh qe dicka qe deri dje te bente te lumtur sot te mungon. Do te ndiheshim tmerresisht keq ashtu si dikush qe ka perdorur droge per vite te tera dhe nje dite sheh qe smund te gjej dot me. Pyetjet qe na vijne ndermend te gjitheve pasi ndahemi nga dikush qe ka pasur rendesi per ne jane: Mos bera ndonje gabim?? A duhet te vazhdoj akoma?? Apo: A duhet ta fal?? A duhet ta rifitoj perseri??

Une dua te te jap pergjigjen e cila do te qartesoj gjithcka ne mendimet e tua per te marre nje vendim te duhur dhe shume te pershtatshem.

Gjeja me e rendesishme qe mund te beje nje njeri eshte te mos heq dore nga dikush nese punet mund te rregullohen, ose nese dashuria e tij/saj eshte dicka brenda te arritshmes, ose nese marredhenia me te eshte e shendetshme.

Prandaj para se te vendosesh duhet pyetur mire vetja nese mund ta kesh dike apo jo, dmth nese ai person po kerkon pikerisht ato kritere qe ti i ploteson deri diku, dhe nese lidhja me ty nuk ka qene e bazuar ne ate pelqim te domosdoshem qe ne fillim atehere duhet ti rikthehesh perseri leximit dhe zbatimit te ketij artikulli (Si te harrosh dike qe e pelqen por nuk mund ta kesh). Ama nese problemi nuk eshte ky por thjesht disa debate dhe sherre pa kuptim atehere te dorezohesh eshte nje gabim i madh.

Nje pike tjeter shume e rendesishme qe duhet konsideruar mire para se te vendosesh eshte nese lidhja juaj do te jete e shendetshme apo jo. A do te siguroje ai person besnikerine dhe mbeshtetjen qe ti kerkon? A do te siguroje respektin inkurajimin apo ndonje gje tjeter qe ti e vlereson dhe e kerkon me shume tek nje i/e dashur??

Nese pyetja do ishte jo atehere sado keq te ndihesh per momentin ngaqe vemendja e tij/saj te mungon, duhet te heqesh dore. Ne fund te fundit ti kerkon te jesh i/e lumtur, ky eshte qellimi yt si i cdo njeriu, dhe te heqesh dore nga dikush nuk do te thote te dorezohesh, sepse ti nuk po heq dore nga qellimi yt per te qene i/e lumtur, por thjesht po heq dore nga nje mjet per nje mjet tjeter me te pershtatshem qe te ndihmon ne arritjen e qellimit tend.

Jam i sigurte qe me gjetjen e dikujt akoma me te mire, kujtimet e hidhura do te te kthehen ne kujtime te bukura ku ti do ndihesh krenar per veten qe ke arritur dicka me te mire, dhe ne kte pike keto kujtime nuk do te te lendojne me aspak, perkundrazi do te te bejne akoma me krenar per veten. Megjithate vendimi eshte i yti, vendos sipas gjerave qe per ty kane me shume rendesi dhe sipas gjerave qe permenda dhe ai vendim do te jete akoma me i drejte sesa nje vendim i pamenduar.
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kur duhet dhe nuk duhet te heqim dore nga dikush qe e duam Empty Re: Kur duhet dhe nuk duhet te heqim dore nga dikush qe e duam

Mesazh nga Albert Sun 9 Sep 2012 - 7:23

nqs duam dike asnjehere do thoja
Albert
Albert
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : selanik
Postime Postime : 7055
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/07/2010
Mosha Mosha : 78
Hobi Hobi : sekret

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kur duhet dhe nuk duhet te heqim dore nga dikush qe e duam Empty Re: Kur duhet dhe nuk duhet te heqim dore nga dikush qe e duam

Mesazh nga Ariel Mon 10 Sep 2012 - 0:07

Asnjehere...
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 102
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kur duhet dhe nuk duhet te heqim dore nga dikush qe e duam Empty Re: Kur duhet dhe nuk duhet te heqim dore nga dikush qe e duam

Mesazh nga Єямєℓiиdå Mon 10 Sep 2012 - 18:33

Kurre
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 37
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kur duhet dhe nuk duhet te heqim dore nga dikush qe e duam Empty Re: Kur duhet dhe nuk duhet te heqim dore nga dikush qe e duam

Mesazh nga Anakonda Wed 12 Sep 2012 - 23:57

edhe pse kom hum ne ket jet;kom msu se per dashurin e vertet sakrifikohet gjithshka...

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kur duhet dhe nuk duhet te heqim dore nga dikush qe e duam Empty Re: Kur duhet dhe nuk duhet te heqim dore nga dikush qe e duam

Mesazh nga Arabela Sun 23 Sep 2012 - 7:08

veshtire doreheqja kur ekziston ndjenja,,,,
Arabela
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 29

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kur duhet dhe nuk duhet te heqim dore nga dikush qe e duam Empty Re: Kur duhet dhe nuk duhet te heqim dore nga dikush qe e duam

Mesazh nga WebMaster Sun 23 Sep 2012 - 7:15

Kur nuk ka mirkuptim njeri me tjetrin atehere dimostrohen ndjenjiat ne momentin se si komunikojne
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kur duhet dhe nuk duhet te heqim dore nga dikush qe e duam Empty Re: Kur duhet dhe nuk duhet te heqim dore nga dikush qe e duam

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi