Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Kur duhet dhe nuk duhet te heqim dore nga dikush qe e duam People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Kur duhet dhe nuk duhet te heqim dore nga dikush qe e duam People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kur duhet dhe nuk duhet te heqim dore nga dikush qe e duam

4 posters

Shko poshtë

Kur duhet dhe nuk duhet te heqim dore nga dikush qe e duam Empty Kur duhet dhe nuk duhet te heqim dore nga dikush qe e duam

Mesazh nga WebMaster Thu 1 Nov 2012 - 11:30

[You must be registered and logged in to see this image.]

Te gjithe e kuptojme se si eshte te ndihesh qe dicka qe deri dje te bente te lumtur sot te mungon. Do te ndiheshim tmerresisht keq ashtu si dikush qe ka perdorur droge per vite te tera dhe nje dite sheh qe smund te gjej dot me. Pyetjet qe na vijne ndermend te gjitheve pasi ndahemi nga dikush qe ka pasur rendesi per ne jane: Mos bera ndonje gabim?? A duhet te vazhdoj akoma?? Apo: A duhet ta fal?? A duhet ta rifitoj perseri??

Une dua te te jap pergjigjen e cila do te qartesoj gjithcka ne mendimet e tua per te marre nje vendim te duhur dhe shume te pershtatshem.

Gjeja me e rendesishme qe mund te beje nje njeri eshte te mos heq dore nga dikush nese punet mund te rregullohen, ose nese dashuria e tij/saj eshte dicka brenda te arritshmes, ose nese marredhenia me te eshte e shendetshme.

Prandaj para se te vendosesh duhet pyetur mire vetja nese mund ta kesh dike apo jo, dmth nese ai person po kerkon pikerisht ato kritere qe ti i ploteson deri diku, dhe nese lidhja me ty nuk ka qene e bazuar ne ate pelqim te domosdoshem qe ne fillim atehere duhet ti rikthehesh perseri leximit dhe zbatimit te ketij artikulli ([You must be registered and logged in to see this link.]). Ama nese problemi nuk eshte ky por thjesht disa debate dhe sherre pa kuptim atehere te dorezohesh eshte nje gabim i madh.

Nje pike tjeter shume e rendesishme qe duhet konsideruar mire para se te vendosesh eshte nese lidhja juaj do te jete e shendetshme apo jo. A do te siguroje ai person besnikerine dhe mbeshtetjen qe ti kerkon? A do te siguroje respektin inkurajimin apo ndonje gje tjeter qe ti e vlereson dhe e kerkon me shume tek nje i/e dashur??

Nese pyetja do ishte jo atehere sado keq te ndihesh per momentin ngaqe vemendja e tij/saj te mungon, duhet te heqesh dore. Ne fund te fundit ti kerkon te jesh i/e lumtur, ky eshte qellimi yt si i cdo njeriu, dhe te heqesh dore nga dikush nuk do te thote te dorezohesh, sepse ti nuk po heq dore nga qellimi yt per te qene i/e lumtur, por thjesht po heq dore nga nje mjet per nje mjet tjeter me te pershtatshem qe te ndihmon ne arritjen e qellimit tend.

Jam i sigurte qe me gjetjen e dikujt akoma me te mire, kujtimet e hidhura do te te kthehen ne kujtime te bukura ku ti do ndihesh krenar per veten qe ke arritur dicka me te mire, dhe ne kte pike keto kujtime nuk do te te lendojne me aspak, perkundrazi do te te bejne akoma me krenar per veten. Megjithate vendimi eshte i yti, vendos sipas gjerave qe per ty kane me shume rendesi dhe sipas gjerave qe permenda dhe ai vendim do te jete akoma me i drejte sesa nje vendim i pamenduar.

Te uroj gjithe te mirat dhe sigurisht te ftoj te diskutosh cdo gje qe ke deshire ne komentet me poshte.

Zbulime.wordpress.com nuk eshte nje site i komplikuar, as nje enciklopedi e merzitshme, por eshte nje vend perfekt ku ti mund te gjesh informacione te thjeshta, efektive dhe shume te zbatueshme ne jeten e perditshme. Nese mendon se kjo eshte reklame atehere thjesht lexo komentet per te pare se cmendim kane vizitoret per kte site.
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kur duhet dhe nuk duhet te heqim dore nga dikush qe e duam Empty Re: Kur duhet dhe nuk duhet te heqim dore nga dikush qe e duam

Mesazh nga il conte Thu 1 Nov 2012 - 11:49

Eshte shume e veshtire te kuptosh kush te do ne te vertete...
il conte
il conte
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 5371
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/09/2011
Mosha Mosha : 41
Hobi Hobi : cinema & calcio.formula uno

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kur duhet dhe nuk duhet te heqim dore nga dikush qe e duam Empty Re: Kur duhet dhe nuk duhet te heqim dore nga dikush qe e duam

Mesazh nga Ariel Thu 1 Nov 2012 - 23:54

Nese vertet e do dike...per asnje arsye ne bote nuk mund te heqesh dore...
Vetem nese...vdekja do na ndaje.
Nese jane shkaqe qe kane zgjidhje...nuk ke pse i largohesh atij ose asaj qe do aq shume.
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 102
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kur duhet dhe nuk duhet te heqim dore nga dikush qe e duam Empty Re: Kur duhet dhe nuk duhet te heqim dore nga dikush qe e duam

Mesazh nga Anakonda Fri 2 Nov 2012 - 4:46

po ta du dike me tvertet nese e du me gjith shpirt,as vdekjen se lej me na largu dot....po cti bejsh se spo ma mbush synin asni cun cme i bo

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kur duhet dhe nuk duhet te heqim dore nga dikush qe e duam Empty Re: Kur duhet dhe nuk duhet te heqim dore nga dikush qe e duam

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi