Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Ja pse femrat kanë më ftohtë se meshkujt People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Ja pse femrat kanë më ftohtë se meshkujt People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ja pse femrat kanë më ftohtë se meshkujt

4 posters

Shko poshtë

Ja pse femrat kanë më ftohtë se meshkujt Empty Ja pse femrat kanë më ftohtë se meshkujt

Mesazh nga T_o_n_i Sun 23 Sep 2012 - 7:11

Ja pse femrat kanë më ftohtë se meshkujt

Gratë janë më pak të mbrojtura nga i ftohti. Femrat kanë një volum më të vogël trupor dhe dhjami i tyre nuk mbron siç duhet organet e brendshme, për më tepër femrat kanë më pak muskuj që ndihmojnë trupin të nxehet.
Gratë janë relativisht më të vogla se burrat ndaj kanë një raport të pafavorshëm mes sipërfaqes dhe vëllimit. Për shkak se burrat kanë më pak l
ëkurë për kilogram peshë trupore, kjo i ndihmon ata që të mos humbasin të nxehtin.

Gratë kanë lëkurë më të hollë se burrat, kështu që trupi gjatë të ftohtit e tërheq më shpejt gjakun brenda për të mbrojtur organet e brendshme.

Gratë kanë më pak muskuj se burrat. Muskujt prodhojnë dhe shpërndajnë të nxehtin.

Tek gratë dhjami përqendrohet në vithe, kofshë dhe gjok. Kurse tek burrat dhjami përqendrohet kryesisht në bark duke nxehur më shumë organet e brendshme.

Gratë djegin më pak kalori se burrat për të mbajtur në nivelin e duhur metabolizmin. Për këtë arsye, ato prodhojnë më pak nxehtësi.
T_o_n_i
T_o_n_i
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Tirane
Postime Postime : 18036
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 30/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ja pse femrat kanë më ftohtë se meshkujt Empty Re: Ja pse femrat kanë më ftohtë se meshkujt

Mesazh nga Arabela Sun 23 Sep 2012 - 7:18

interesante,,,,,,,,
Arabela
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 30

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ja pse femrat kanë më ftohtë se meshkujt Empty Re: Ja pse femrat kanë më ftohtë se meshkujt

Mesazh nga Anakonda Mon 24 Sep 2012 - 2:57

ca nuk po nxjerr e ti toni
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ja pse femrat kanë më ftohtë se meshkujt Empty Re: Ja pse femrat kanë më ftohtë se meshkujt

Mesazh nga T_o_n_i Mon 24 Sep 2012 - 2:58

Gangsterja shkruajti:ca nuk po nxjerr e ti toni

un jo mi goc po ato xhaxhat e tetat qe merren me keto studime
T_o_n_i
T_o_n_i
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Tirane
Postime Postime : 18036
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 30/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ja pse femrat kanë më ftohtë se meshkujt Empty Re: Ja pse femrat kanë më ftohtë se meshkujt

Mesazh nga Ariel Mon 24 Sep 2012 - 3:31

Si i behet qe une kam vap dhe mashkulli im ka ftohte je farewww je farewww
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 104
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ja pse femrat kanë më ftohtë se meshkujt Empty Re: Ja pse femrat kanë më ftohtë se meshkujt

Mesazh nga Arabela Mon 24 Sep 2012 - 5:14

Ariel shkruajti:Si i behet qe une kam vap dhe mashkulli im ka ftohte je farewww je farewww
ka te bej dhe me natyren e njeriut ,,,si motra ime qe me pak rroba nuk ka ftohte nderkohe qe une vishem si thes,,, Ja pse femrat kanë më ftohtë se meshkujt 3666372071 je farewww je farewww :p
Arabela
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 30

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ja pse femrat kanë më ftohtë se meshkujt Empty Re: Ja pse femrat kanë më ftohtë se meshkujt

Mesazh nga Ariel Mon 24 Sep 2012 - 10:04

Me verte e kam...une ndez kondic...fike o gru se na ftofe... je farewww
dhe ne dimer vec nje bluze jo te trashe e kaloj...dhe shallet rralle i vej se si mbaj dot vec per tangerllik ...ka te bej me natyren mbase...na vlon gjaku mi hahahhaa je farewww je farewww je farewww je farewww je farewww
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 104
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ja pse femrat kanë më ftohtë se meshkujt Empty Re: Ja pse femrat kanë më ftohtë se meshkujt

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi