Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Serbia do ta njohë Kosovën, para anëtarësimit në BE People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Serbia do ta njohë Kosovën, para anëtarësimit në BE People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Serbia do ta njohë Kosovën, para anëtarësimit në BE

2 posters

Shko poshtë

Serbia do ta njohë Kosovën, para anëtarësimit në BE Empty Serbia do ta njohë Kosovën, para anëtarësimit në BE

Mesazh nga WebMaster Sun 14 Oct 2012 - 23:23


Serbia do ta njohë Kosovën, para anëtarësimit në BERaportuesi Special i Parlamentit Evropian për Ballkanin Perëndimor, Hannes Swoboda, tha se Serbia do të detyrohet ta njohë Kosovën, para se t'i bashkohet Bashkimit Evropian.

“Njohja e Kosovës duhet të ndodhë në fund. Ky nuk është kusht në procesin e anëtarësimit në BE. Por, para se Serbia të bëhet anëtare në BE, natyrisht që do të detyrohet ta njohë Kosovën. Në këtë moment është me rëndësi të vazhdohet dialogu mes Beogradit dhe Prishtinës. Ndërsa, për Serbinë do të ishte mirë t’i pranojë faktet”. Ka thënë Swoboda për numrin e nesërm të ditores së Novi Sadit, “Dnevnik”.

Swoboda tha se Serbia në pranverën e vitit të ardhshëm mund ta marrë datën për fillimin e negociatave me BE-në, por para kësaj Serbia duhet të qetësojë rrymat radikale.

“Vendimi i fundit për të ndaluar Paradën e Krenarisë vetëm se dëshmon se Qeveria e re serbe nuk është e angazhuar për vlerat evropiane“, tha Swoboda.

Ai shtoi se ajo që deri më tani ka dëgjuar nga Qeveria e re, në aspektin e BE-së, nuk është aspak inkurajuese.

“Flirti i vazhdueshëm me Rusinë, si shenjë se BE nuk është partneri i vetëm i Serbisë, nuk ju ndihmon shumë”, thotë Swoboda.

(a.k/tg/BalkanWeb)
Serbia do ta njohë Kosovën, para anëtarësimit në BE 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  Serbia do ta njohë Kosovën, para anëtarësimit në BE 30l12rc Pytje & Përgjigje Serbia do ta njohë Kosovën, para anëtarësimit në BE 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Serbia do ta njohë Kosovën, para anëtarësimit në BE Empty Re: Serbia do ta njohë Kosovën, para anëtarësimit në BE

Mesazh nga Anakonda Tue 6 Nov 2012 - 5:17

"DASHKA ME E SHENU NKALENDAR...OSE ME KTHE NAJ GJO MRAPSHT SE QENKAN TU NDRYSHU MORRACAKT E SERBIS MENDIMIN"

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi