Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Bastet, “triumfi i drejtësisë” People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Bastet, “triumfi i drejtësisë” People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bastet, “triumfi i drejtësisë”

Shko poshtë

Bastet, “triumfi i drejtësisë” Empty Bastet, “triumfi i drejtësisë”

Mesazh nga mister.albania Mon 29 Oct 2012 - 2:32

Bastet, “triumfi i drejtësisë” Catania-goliTingëllon e pabesueshme por ka ndodhur vërtetë në Irlandë. Kompania e basteve Paddy Power ka vendosur t'i japë paratë të gjithë atyreve që kanë vënë bast për fitoren e Katanias apo barazimin, për ndeshjen e tyre të kësaj jave me Juventusin.

Një ngjarje që ka dominuar faqet e para të mediave kryesore italiane në polemika ashtu si edhe drejtuesit e Katanias kundër Juventusit dhe gjyqtarit të ndeshjes, i cili anuloi golin e siçilianëve.

Goli i Bergesios duket qartë që është krejtësisht i rregullt, por gjyqtari Gervasoni në fillim e konsideroi të vlefshëm e më pas e anuloi. Për këtë arsye kompania e basteve Paddy Poëer ka vendosur që të aplikojë sistemin Justice Payout, apo në shqip, triumfi i drejtësisë. Kompania ka paguar të gjithë ata që kishin vendosur bast për këtë ndeshje që përfundonte në barazim apo që fitonte Katania.

Kështu, kompania irlandeze e basteve vendosi të inagurojë sistemin e saj të ri Justice Payout me kampionatin italian.

"Ne i vlerësojmë gabimet e gjyqtarëve gjatë ndeshjeve dhe nëse mendojmë se është gabuar dhe rezultati përfundimtar nuk është i drejtë, minimumi e konsiderojmë bastin nul, pra me koeficient 1, në raste të tjera i japim paratë si në këtë rast me ndeshjen Katania-Juventus", thotë Alesandro Alara, shefi i zyrës së shtypit në këtë kompani.
http://www.top-channel.tv/images/logo.png
mister.albania
mister.albania
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 1079
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/10/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi