Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Qofte pikante me thjerrëza (për fëmijë) People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Qofte pikante me thjerrëza (për fëmijë) People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Qofte pikante me thjerrëza (për fëmijë)

2 posters

Shko poshtë

Qofte pikante me thjerrëza (për fëmijë) Empty Qofte pikante me thjerrëza (për fëmijë)

Mesazh nga WebMaster Wed 14 Nov 2012 - 10:54

Qofte pikante me thjerrëza (për fëmijë) Qofte

Nevojiten:

* 1 lugë gjelle me vaj ulliri
* 1 kokërr qepë e grirë hollë
* 1-2 lugë çaji pluhur erëzash (sipas shijes së fëmijëve tuaj)
* 175 g thjerrëza të kuqe
* 600 ml lëng zarzavatesh
* 125 g thërrime buke
* kripë dhe piper i zi (sipas dëshirës)
* pak vaj


Gatimi:

Ngrohni furrën deri në 200 gradë C. Në një tigan të madh ngrohni vajin e ullirit; skuqni në të qepën derisa të zbutet.

Shtoni pluhurin e erëzave; lëreni në nxehtësi edhe për dy minuta të tjera.

Shtoni thjerrëzat dhe lëngun e zarzavateve. Lërini edhe 20-25 minuta pasi marrin valë.

Lëreni përzierjen të ftohet pak; më pas shtoni në të masën me thërrimet e bukës. Formoni katër qofte të mëdha ose tetë të vogla.

Vendosini ato në një tavë furre të lyer me pak yndyrë; spërkateni secilën qofte me pak vaj.

Lërini të piqen për 7-10 minuta, derisa të marrin ngjyrë floriri të errët.

Janë të pasura me proteina dhe hekur.

Këto lloj kotëletash përgatiten me thjerrëza të kuqe, që janë një
burim i jashtëzakonshëm proteinash, hekuri dhe fibre. Ato piqen në
furrë, me shumë pak va
Qofte pikante me thjerrëza (për fëmijë) 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  Qofte pikante me thjerrëza (për fëmijë) 30l12rc Pytje & Përgjigje Qofte pikante me thjerrëza (për fëmijë) 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Qofte pikante me thjerrëza (për fëmijë) Empty Re: Qofte pikante me thjerrëza (për fëmijë)

Mesazh nga Anakonda Fri 16 Nov 2012 - 0:41

aapaaaapap dashke me na bo me pi gjith at uje depozite shefe me gjith kta qofte

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi