Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Salcë për qofte ose patate People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Salcë për qofte ose patate People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Salcë për qofte ose patate

2 posters

Shko poshtë

Salcë për qofte ose patate Empty Salcë për qofte ose patate

Mesazh nga Vizitor Sat 15 Jan 2011 - 13:35

Salcë për qofte ose patate F.0109193235777_m
Përbërësit për 4-5 persona:* gjysmë lugë gjelle me miell
* 4-5 lugë vaj
* 3-4 kokrra domate
* 1 lugë gjelle me salcë
* 3-4 thelpinj hudhra
* 2 lugë gjelle me uthull
* 2 filxhanë çaji me ujë,
* kripë, piper, majdanoz.
Përgatitja:Kaurdisini qepët e prera hollë në një tigan me yndyrë. Kur qepa të ketë marrë një ngjyrë si të kuqërremtë, shtoni miellin. Kaurdisini së bashku dhe pastaj shtoni domatet e qëruara e të grira hollë. Përziejini edhe pak dhe më pas shtoni ujë, uthull, kripë, piper, fletë dafine dhe hudhra të shtypura. Lërini derisa të marrin valë. Kjo masë u hidhet qofteve përsipër dhe futet në furrë.Pasi ta keni hequr nga furra, vendoseni në pjata dhe mbulojeni me salcë dhe majdanoz të grirë hollë. Kjo gjellë mund të shoqërohet edhe me patate të skuqura, të ziera, pure patatesh dhe perime të tjera. Qoftet mund të bëhen me salcë edhe menjëherë sapo t'i keni skuqur. Në këtë rast lihen pak të qullëta.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Salcë për qofte ose patate Empty Re: Salcë për qofte ose patate

Mesazh nga CuN@BosS/ Sat 15 Jan 2011 - 14:24

Me jepni nje formule qe me bo nai groshe pa efekte anesore kur haet 00027003 per ato predhat qe leshohen e kisha llafin [smile_1]


Salcë për qofte ose patate 30c1zl3
Kur numëroj gjërat më të çmuara që kam në jetë, Ty të "numëroj" gjithmonë dy herë .!
Salcë për qofte ose patate 0152352001263750485
CuN@BosS/
CuN@BosS/
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : - Shijak -Albania
Postime Postime : 6010
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/01/2009
Mosha Mosha : 39
Hobi Hobi : + Programator @ iNfO!-

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Salcë për qofte ose patate Empty Re: Salcë për qofte ose patate

Mesazh nga Anakonda Sat 25 Feb 2012 - 20:00

Salce e nevojshme mesa duket per ushqimet.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Salcë për qofte ose patate Empty Re: Salcë për qofte ose patate

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi