Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Dioksidi i karbonit është botoksi i ri People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Dioksidi i karbonit është botoksi i ri People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dioksidi i karbonit është botoksi i ri

2 posters

Shko poshtë

Dioksidi i karbonit është botoksi i ri Empty Dioksidi i karbonit është botoksi i ri

Mesazh nga T_o_n_i Mon 26 Nov 2012 - 1:31

Niveli i rritur i dyoksidit të karbonit në trup sinjalizon mungesën e
oksigjenit, të cilin e liron trupi në gjak dhe përmirëson qarkullimin.Terapia
e injektimit të dioksidit të karbonit në lëkurë, karboterapia, quhet
botoksi i ri, dhe tashmë kanë filluar rrëfimet përrallore për
efikasitetin e tij – në mënyrë gjeniale rrafshon rrudhat, largon rrathët
rreth syve dhe zbardhon shenjat.
Kjo funksionon ashtu që gazi
injektohet nën lëkurë, duke ngritur nivelin e dyoksidit të karbonit në
trup çka është sinjal për mungesën e oksigjenit, dhe trupi fillon të
lirojë më shumë oksigjen në gjak dhe të përmirësojë qarkullimin.
Njëkohësisht,
dyoksidi i karbonit nxit rritjen e kolagjenit në qeliza, dukei rinuar
në këtë mënyrë, dhe lëkura bëhet më plotë dhe shenjat e plakjes fshihen.
Megjithatë, ende nuk janë kryer hulumtime për efektet mundshme anësor
të këtij tretmani.
Mjekët kanë filluar të aplikojnë tretmanin pa
pritje të mëdha, por entuziazmi i pacientëve i ka mundësuar biznes të ri
fitim prurës, edhe pse pajtohen që do të duhej të bëhen hulumtim më të
detajuara për efektet.
T_o_n_i
T_o_n_i
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Tirane
Postime Postime : 18036
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 30/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dioksidi i karbonit është botoksi i ri Empty Re: Dioksidi i karbonit është botoksi i ri

Mesazh nga Anakonda Tue 27 Nov 2012 - 5:19

hmmmmmmm duket interesante kjo

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi