Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Teprimi me kafe dobëson shikimin People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Teprimi me kafe dobëson shikimin People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Teprimi me kafe dobëson shikimin

3 posters

Shko poshtë

Teprimi me kafe dobëson shikimin Empty Teprimi me kafe dobëson shikimin

Mesazh nga T_o_n_i Mon 3 Dec 2012 - 23:10

Studimi i ri, i publikuar në Harvard, ka treguar që tek meshkujt dhe
femrat që pinë tri e më shumë kafe në ditë ekziston përqindja e madhe e
atyre që kanë probleme me shikimin.
Hulumtimi lidh konsumimin e madh të kafeinës me zhvillimin e
glaukomës eksfoliative, çrregullimit të shikimit i cili prek rreth
dhjetë për qind të personave më të moshuar se 50 vjeç dhe mund të çojë
deri tek verbëria.
Shkencëtarët kanë deklaruar që të rriturit që
pinë tre ose më shumë filxhanë në ditë janë më të prirë ndaj glaukomës
eksfoliative për 34 për qind më shumë, në krahasim me ata që nuk e pinë
këtë pije. Femrat të cilat në familje kanë raste të regjistruara të
glaukomës hyjnë në grupin më të rrezikuar, dhe nëse pinë më shumë se tre
filxhanë, rreziku nga fitimi i glaukomës eksfoliative rritet deri në 66
për qind.
Në studimin e gjerë shkencëtarët kanë analizuar të
dhënat e rreth 79.000 femrave dhe 42.000 meshkujve dhe me të rast nuk
është konstatuar lidhja në mes konsumimit të pijeve të tjera që
përmbajnë kafeinë (soda, çaj) dhe kësaj sëmundjeje.
T_o_n_i
T_o_n_i
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Tirane
Postime Postime : 18036
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 30/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Teprimi me kafe dobëson shikimin Empty Re: Teprimi me kafe dobëson shikimin

Mesazh nga Xhan Mon 3 Dec 2012 - 23:32

shum mir , mo spo e pajsha kon hiq , kam me pi sat muj kaffe th_gruebelgirl
Xhan
Xhan
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 4302
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 21/11/2012

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Teprimi me kafe dobëson shikimin Empty Re: Teprimi me kafe dobëson shikimin

Mesazh nga T_o_n_i Mon 3 Dec 2012 - 23:34

jepi edhe me shume pi xhan qe te te errsohet fare shikimi e te kapesh e te Teprimi me kafe dobëson shikimin 4016396015 Teprimi me kafe dobëson shikimin 4016396015kush te te dal para Teprimi me kafe dobëson shikimin 1644352394
T_o_n_i
T_o_n_i
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Tirane
Postime Postime : 18036
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 30/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Teprimi me kafe dobëson shikimin Empty Re: Teprimi me kafe dobëson shikimin

Mesazh nga Ariel Tue 4 Dec 2012 - 6:07

Po une qe kam vite qe pi shume kafe ne dite...dhe syte i kom xhom fare hahahahah
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 102
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Teprimi me kafe dobëson shikimin Empty Re: Teprimi me kafe dobëson shikimin

Mesazh nga Xhan Tue 4 Dec 2012 - 6:25

T_o_n_i shkruajti:jepi edhe me shume pi xhan qe te te errsohet fare shikimi e te kapesh e te Teprimi me kafe dobëson shikimin 4016396015 Teprimi me kafe dobëson shikimin 4016396015kush te te dal para Teprimi me kafe dobëson shikimin 1644352394

hihihi hihihi hihihi hihihi hihihi

me jan erresuar syt toni kizz kizz kizz kizz
Xhan
Xhan
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 4302
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 21/11/2012

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Teprimi me kafe dobëson shikimin Empty Re: Teprimi me kafe dobëson shikimin

Mesazh nga T_o_n_i Tue 4 Dec 2012 - 6:29

Xhan shkruajti:
T_o_n_i shkruajti:jepi edhe me shume pi xhan qe te te errsohet fare shikimi e te kapesh e te Teprimi me kafe dobëson shikimin 4016396015 Teprimi me kafe dobëson shikimin 4016396015kush te te dal para Teprimi me kafe dobëson shikimin 1644352394

Teprimi me kafe dobëson shikimin 3784912568 Teprimi me kafe dobëson shikimin 3784912568 Teprimi me kafe dobëson shikimin 3784912568 Teprimi me kafe dobëson shikimin 3784912568 Teprimi me kafe dobëson shikimin 3784912568

me jan erresuar syt toni Teprimi me kafe dobëson shikimin 4016396015 Teprimi me kafe dobëson shikimin 4016396015 Teprimi me kafe dobëson shikimin 4016396015 Teprimi me kafe dobëson shikimin 4016396015

do na ndash nga amorja moj xhan ...cben keshtu edhe ti ...se na shohin te tjeret ...po gjej ndonje vend qe sna sheh kush te pakten Teprimi me kafe dobëson shikimin 2146717030
T_o_n_i
T_o_n_i
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Tirane
Postime Postime : 18036
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 30/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Teprimi me kafe dobëson shikimin Empty Re: Teprimi me kafe dobëson shikimin

Mesazh nga T_o_n_i Tue 4 Dec 2012 - 6:30

Ariel shkruajti:Po une qe kam vite qe pi shume kafe ne dite...dhe syte i kom xhom fare hahahahah

e ke bo frends kafen e ndaj ste ben gje ty big mama
T_o_n_i
T_o_n_i
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Tirane
Postime Postime : 18036
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 30/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Teprimi me kafe dobëson shikimin Empty Re: Teprimi me kafe dobëson shikimin

Mesazh nga Xhan Tue 4 Dec 2012 - 6:31

T_o_n_i shkruajti:
Xhan shkruajti:
T_o_n_i shkruajti:jepi edhe me shume pi xhan qe te te errsohet fare shikimi e te kapesh e te Teprimi me kafe dobëson shikimin 4016396015 Teprimi me kafe dobëson shikimin 4016396015kush te te dal para Teprimi me kafe dobëson shikimin 1644352394

Teprimi me kafe dobëson shikimin 3784912568 Teprimi me kafe dobëson shikimin 3784912568 Teprimi me kafe dobëson shikimin 3784912568 Teprimi me kafe dobëson shikimin 3784912568 Teprimi me kafe dobëson shikimin 3784912568

me jan erresuar syt toni Teprimi me kafe dobëson shikimin 4016396015 Teprimi me kafe dobëson shikimin 4016396015 Teprimi me kafe dobëson shikimin 4016396015 Teprimi me kafe dobëson shikimin 4016396015

do na ndash nga amorja moj xhan ...cben keshtu edhe ti ...se na shohin te tjeret ...po gjej ndonje vend qe sna sheh kush te pakten Teprimi me kafe dobëson shikimin 2146717030

hahahaahahahahahha hahahahahahhahaah po ku ta gje mor toni qe nuk shof me fareee hihihi
Xhan
Xhan
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 4302
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 21/11/2012

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Teprimi me kafe dobëson shikimin Empty Re: Teprimi me kafe dobëson shikimin

Mesazh nga T_o_n_i Tue 4 Dec 2012 - 6:38

po kerko ndihm moj ...se un jam aq xhentil sa te te gjej 1 vend qe sna shikon njeri
T_o_n_i
T_o_n_i
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Tirane
Postime Postime : 18036
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 30/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Teprimi me kafe dobëson shikimin Empty Re: Teprimi me kafe dobëson shikimin

Mesazh nga Xhan Tue 4 Dec 2012 - 6:40

T_o_n_i shkruajti:po kerko ndihm moj ...se un jam aq xhentil sa te te gjej 1 vend qe sna shikon njeri

po pse mor flet sa shum e gjeje vendin ..se un smundem me kam tepruar kaffen me pik te qefit per te mu erresuar syt hihihi hihihi hihihi
Xhan
Xhan
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 4302
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 21/11/2012

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Teprimi me kafe dobëson shikimin Empty Re: Teprimi me kafe dobëson shikimin

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi