Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Larja e rregullt e dhëmbëve ruan fuqinë seksuale tek meshkujt People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Larja e rregullt e dhëmbëve ruan fuqinë seksuale tek meshkujt People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Larja e rregullt e dhëmbëve ruan fuqinë seksuale tek meshkujt

+5
valtori
Arian 123
il conte
Xhan
T_o_n_i
9 posters

Shko poshtë

Larja e rregullt e dhëmbëve ruan fuqinë seksuale tek meshkujt Empty Larja e rregullt e dhëmbëve ruan fuqinë seksuale tek meshkujt

Mesazh nga T_o_n_i Thu 13 Dec 2012 - 3:02

Larja e rregullt e dhëmbëve ruan fuqinë seksuale tek meshkujt

Larja e rregullt e dhëmbëve jo vetëm ul rrezikun nga sëmundjet e mishrave të dhëmbëve, por një studim i ri ka treguar se ruan edhe fuqinë seksuale tek meshkujt.

Kështu, meshkujt të cilët nuk i lajnë rregullisht dhëmbët kanë mundësi më të madhe për paraqitjen e problemeve me ereksionin.

Shkencëtarë nga Turqia zbuluan se meshkujt të cilët kanë mishra të infektuar të dhëmbëve kanë tre herë mundësi më të madhe për probleme me ereksionin.

Sipas studimit, meshkujt që lajnë rregullisht dhëmbët , me ç’ka ulet edhe rreziku i sëmundjeve të mishrave, kanë mundësi më të vogla për paraqitje të disfunksionit erektik, sesa moshatarët e tyre të cilët nuk kujdesen për higjenën e gojës.

Shkencëtarët që kryen anketimin kanë studiuar 80 meshkuj të moshës nga 30 deri në 40 vjeçare dhe grupin e kontrollit prej 82 meshkuj. Studimi tregoi se madje 53 për qind të meshkujve me probleme me ereksionin kanë pasur mishra të infektuar të dhëmbëve, në krahasim me 23 për qind të grupit të kontrolluar.

Shumë studime përmendin se paradontoza kronike mund të shkaktojë probleme të enëve të gjakut siç janë sëmundjet koronare që janë të lidhura me problemet erektike. Studimi është publikuar në revistën “Journal of Sexual Medicine”.
T_o_n_i
T_o_n_i
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Tirane
Postime Postime : 18036
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 30/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Larja e rregullt e dhëmbëve ruan fuqinë seksuale tek meshkujt Empty Re: Larja e rregullt e dhëmbëve ruan fuqinë seksuale tek meshkujt

Mesazh nga Xhan Thu 13 Dec 2012 - 3:14

a bre toni qe do zdrala i paske shti me i la dhomt per dit haahahhaah
Xhan
Xhan
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 4302
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 21/11/2012

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Larja e rregullt e dhëmbëve ruan fuqinë seksuale tek meshkujt Empty Re: Larja e rregullt e dhëmbëve ruan fuqinë seksuale tek meshkujt

Mesazh nga il conte Thu 13 Dec 2012 - 8:27

E drejte eshte ...une i laj dhembet rregullisht... je farewww
il conte
il conte
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 5371
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/09/2011
Mosha Mosha : 41
Hobi Hobi : cinema & calcio.formula uno

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Larja e rregullt e dhëmbëve ruan fuqinë seksuale tek meshkujt Empty Re: Larja e rregullt e dhëmbëve ruan fuqinë seksuale tek meshkujt

Mesazh nga Xhan Thu 13 Dec 2012 - 8:29

ishallaa po ja fillojn ti lajt te gjith mas ketij lajmi hihihi
Xhan
Xhan
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 4302
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 21/11/2012

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Larja e rregullt e dhëmbëve ruan fuqinë seksuale tek meshkujt Empty Re: Larja e rregullt e dhëmbëve ruan fuqinë seksuale tek meshkujt

Mesazh nga Arian 123 Thu 13 Dec 2012 - 8:34

Po ne qe i lajme nga dy here ne dite si duhet te jemi ne kete aspekt?


Edituar për herë të fundit nga Arian 123 në Thu 13 Dec 2012 - 8:38, edituar 1 herë gjithsej
Arian 123
Arian 123
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Hamburg
Postime Postime : 2998
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 30/09/2012
Mosha Mosha : 48
Hobi Hobi : Tenis,Bowling,Sport.

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Larja e rregullt e dhëmbëve ruan fuqinë seksuale tek meshkujt Empty Re: Larja e rregullt e dhëmbëve ruan fuqinë seksuale tek meshkujt

Mesazh nga il conte Thu 13 Dec 2012 - 8:34

Xhan shkruajti:ishallaa po ja fillojn ti lajt te gjith mas ketij lajmi hihihi

Po te femrat cfare efekti do kete...??? :p :p :p
il conte
il conte
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 5371
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/09/2011
Mosha Mosha : 41
Hobi Hobi : cinema & calcio.formula uno

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Larja e rregullt e dhëmbëve ruan fuqinë seksuale tek meshkujt Empty Re: Larja e rregullt e dhëmbëve ruan fuqinë seksuale tek meshkujt

Mesazh nga valtori Thu 13 Dec 2012 - 8:37

bej mire une qe si laj fare je farewww
valtori
valtori
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : ne havana
Postime Postime : 2505
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 13/12/2011
Mosha Mosha : 41
Hobi Hobi : te ngacmoj inteligjentet

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Larja e rregullt e dhëmbëve ruan fuqinë seksuale tek meshkujt Empty Re: Larja e rregullt e dhëmbëve ruan fuqinë seksuale tek meshkujt

Mesazh nga Xhan Thu 13 Dec 2012 - 8:41

il conte shkruajti:
Xhan shkruajti:ishallaa po ja fillojn ti lajt te gjith mas ketij lajmi hihihi

Po te femrat cfare efekti do kete...??? :p :p :p

akoma ska ndonji lajm Aldo :P
Xhan
Xhan
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 4302
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 21/11/2012

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Larja e rregullt e dhëmbëve ruan fuqinë seksuale tek meshkujt Empty Re: Larja e rregullt e dhëmbëve ruan fuqinë seksuale tek meshkujt

Mesazh nga il conte Thu 13 Dec 2012 - 8:43

Xhan shkruajti:
il conte shkruajti:
Xhan shkruajti:ishallaa po ja fillojn ti lajt te gjith mas ketij lajmi hihihi

Po te femrat cfare efekti do kete...??? :p :p :p

akoma ska ndonji lajm Aldo :P

Ti si e ndjen veten ..ke ndonje ndryshim kur lan dhembet...??? :p :p
il conte
il conte
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 5371
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/09/2011
Mosha Mosha : 41
Hobi Hobi : cinema & calcio.formula uno

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Larja e rregullt e dhëmbëve ruan fuqinë seksuale tek meshkujt Empty Re: Larja e rregullt e dhëmbëve ruan fuqinë seksuale tek meshkujt

Mesazh nga Maksi Thu 13 Dec 2012 - 8:44

se dija qe paska dhe paste dhembesh me viagra
Maksi
Maksi
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 31226
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 19/01/2011

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Larja e rregullt e dhëmbëve ruan fuqinë seksuale tek meshkujt Empty Re: Larja e rregullt e dhëmbëve ruan fuqinë seksuale tek meshkujt

Mesazh nga Xhan Thu 13 Dec 2012 - 8:47

il conte shkruajti:
Xhan shkruajti:
il conte shkruajti:
Xhan shkruajti:ishallaa po ja fillojn ti lajt te gjith mas ketij lajmi hihihi

Po te femrat cfare efekti do kete...??? :p :p :p

akoma ska ndonji lajm Aldo :P

Ti si e ndjen veten ..ke ndonje ndryshim kur lan dhembet...??? :p :p

qysh mor jo Aldo , ahahhaha por ma mir mos mi la se pshton ma lehte :P
Xhan
Xhan
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 4302
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 21/11/2012

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Larja e rregullt e dhëmbëve ruan fuqinë seksuale tek meshkujt Empty Re: Larja e rregullt e dhëmbëve ruan fuqinë seksuale tek meshkujt

Mesazh nga il conte Thu 13 Dec 2012 - 8:50

Xhan shkruajti:
il conte shkruajti:
Xhan shkruajti:
il conte shkruajti:
Xhan shkruajti:ishallaa po ja fillojn ti lajt te gjith mas ketij lajmi hihihi

Po te femrat cfare efekti do kete...??? :p :p :p

akoma ska ndonji lajm Aldo :P

Ti si e ndjen veten ..ke ndonje ndryshim kur lan dhembet...??? :p :p

qysh mor jo Aldo , ahahhaha por ma mir mos mi la se pshton ma lehte :P

Ti kenaqesh me pak domethene... :P
il conte
il conte
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 5371
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/09/2011
Mosha Mosha : 41
Hobi Hobi : cinema & calcio.formula uno

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Larja e rregullt e dhëmbëve ruan fuqinë seksuale tek meshkujt Empty Re: Larja e rregullt e dhëmbëve ruan fuqinë seksuale tek meshkujt

Mesazh nga Neta E Thu 13 Dec 2012 - 13:32

il conte shkruajti:
Xhan shkruajti:
il conte shkruajti:
Xhan shkruajti:
il conte shkruajti:
Xhan shkruajti:ishallaa po ja fillojn ti lajt te gjith mas ketij lajmi Larja e rregullt e dhëmbëve ruan fuqinë seksuale tek meshkujt 3784912568

Po te femrat cfare efekti do kete...??? Larja e rregullt e dhëmbëve ruan fuqinë seksuale tek meshkujt 1216948614 Larja e rregullt e dhëmbëve ruan fuqinë seksuale tek meshkujt 1216948614 Larja e rregullt e dhëmbëve ruan fuqinë seksuale tek meshkujt 1216948614

akoma ska ndonji lajm Aldo Larja e rregullt e dhëmbëve ruan fuqinë seksuale tek meshkujt 253468018

Ti si e ndjen veten ..ke ndonje ndryshim kur lan dhembet...??? Larja e rregullt e dhëmbëve ruan fuqinë seksuale tek meshkujt 1216948614 Larja e rregullt e dhëmbëve ruan fuqinë seksuale tek meshkujt 1216948614

qysh mor jo Aldo , ahahhaha por ma mir mos mi la se pshton ma lehte Larja e rregullt e dhëmbëve ruan fuqinë seksuale tek meshkujt 253468018

Ti kenaqesh me pak domethene... Larja e rregullt e dhëmbëve ruan fuqinë seksuale tek meshkujt 253468018
Larja e rregullt e dhëmbëve ruan fuqinë seksuale tek meshkujt 3784912568 Larja e rregullt e dhëmbëve ruan fuqinë seksuale tek meshkujt 3784912568 Larja e rregullt e dhëmbëve ruan fuqinë seksuale tek meshkujt 3784912568 Larja e rregullt e dhëmbëve ruan fuqinë seksuale tek meshkujt 3784912568
Neta E
Neta E
Princeshë
Princeshë

Vendbanimi Vendbanimi : Në botën time
Postime Postime : 12610
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 08/10/2009
Hobi Hobi : Të dëgjoj shumë,të flas pak

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Larja e rregullt e dhëmbëve ruan fuqinë seksuale tek meshkujt Empty Re: Larja e rregullt e dhëmbëve ruan fuqinë seksuale tek meshkujt

Mesazh nga Xhan Thu 13 Dec 2012 - 20:09

sa keshin hallkit per higjene edhe kjo ju vie interesant ncncnccnc

larja e dhembeve jo vetem te meshkujt por edhe te neve femrave eshte domosdoshme sidomos me bo me puth me dhom psla katastrof :p [ZbarDh DhemBet]
Xhan
Xhan
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 4302
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 21/11/2012

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Larja e rregullt e dhëmbëve ruan fuqinë seksuale tek meshkujt Empty Re: Larja e rregullt e dhëmbëve ruan fuqinë seksuale tek meshkujt

Mesazh nga Tonii Tue 18 Dec 2012 - 12:00

jo nuk eshte kjo
eshte dicka tjeter qe meshkujve nuk i vete mendja, duket si ushqim jo i kendshem ne shije por eshte bomb, nuk po e them se e kam sekret Larja e rregullt e dhëmbëve ruan fuqinë seksuale tek meshkujt 3417117136
Tonii
Tonii
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 5860
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Larja e rregullt e dhëmbëve ruan fuqinë seksuale tek meshkujt Empty Re: Larja e rregullt e dhëmbëve ruan fuqinë seksuale tek meshkujt

Mesazh nga WebMaster Tue 18 Dec 2012 - 12:08

Thuaje mo tonii thuaje hihihi
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Larja e rregullt e dhëmbëve ruan fuqinë seksuale tek meshkujt Empty Re: Larja e rregullt e dhëmbëve ruan fuqinë seksuale tek meshkujt

Mesazh nga Tonii Tue 18 Dec 2012 - 12:17

Klea shkruajti:Thuaje mo tonii thuaje Larja e rregullt e dhëmbëve ruan fuqinë seksuale tek meshkujt 3784912568
hahahahaha jo jo le ta gjejne vet djemt, ja e thash gjysmen e kuicit eshte paksa jo me shije te mire, por ama eshte B-O-M-B Larja e rregullt e dhëmbëve ruan fuqinë seksuale tek meshkujt 2153936177 Larja e rregullt e dhëmbëve ruan fuqinë seksuale tek meshkujt 2153936177
Tonii
Tonii
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 5860
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Larja e rregullt e dhëmbëve ruan fuqinë seksuale tek meshkujt Empty Re: Larja e rregullt e dhëmbëve ruan fuqinë seksuale tek meshkujt

Mesazh nga Xhan Tue 18 Dec 2012 - 12:35

se di valla a dhomt e lam a pala ,veq ata fukarat skan as buk me honger do dhomt si lajn kurr , veq fmij rrush mashalla hihihi
Xhan
Xhan
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 4302
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 21/11/2012

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Larja e rregullt e dhëmbëve ruan fuqinë seksuale tek meshkujt Empty Re: Larja e rregullt e dhëmbëve ruan fuqinë seksuale tek meshkujt

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi