Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Vrasja e kryekomisarit, ja biseda midis Tahirajt dhe Xhakes People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Vrasja e kryekomisarit, ja biseda midis Tahirajt dhe Xhakes People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vrasja e kryekomisarit, ja biseda midis Tahirajt dhe Xhakes

Shko poshtë

Vrasja e kryekomisarit, ja biseda midis Tahirajt dhe Xhakes Empty Vrasja e kryekomisarit, ja biseda midis Tahirajt dhe Xhakes

Mesazh nga WebMaster Tue 8 Jan 2013 - 8:06

TIRANË- Prokuroria e Krimeve të Rënda ka paraqitur në gjykatë dosjen për gjykim ndaj të pandehurit Ilir Xhakja i akuzuar për vrasjen e kryekomisarit të Shijakut, Adem Tahiraj pasditen e 13 shtatorit. Në dosjen për gjykim shkruhet se ndaj Ilir Xhakjes rëndojnë katër akuza ajo e “Vrasjes në rrethana të tjera cilësuese” ndaj punonjësit të policisë Adem Tahiraj, vrasjes së mbetur në tentativë ndaj shtetases Lena Noka, “Kundërshtimit të punonjësit të Policisë së rendit publik” dhe “Mbajtjes pa leje të armëve luftarake”.

Dosja përshkruan në detaje gjithë ngjarjen e rëndë të asaj dite ku u ezkekutua në krye të detyrës kryekomisari i Shijakut. “Gjithcka ndodhi rreth orës 17:00 ku 5 efektive policie së Shijakut me 3 automjete u urdhëruan të kryejnë patrullime në qytet dhe rrethina nën drejtimin e Shefit të Komisariatit. Pas konfliktit fillimisht me shtetasin Ledio Krasniqi afrohet me një automjet tip Regina Ilir Xhakja, person me precedentë të shumtë kriminalë. Shefi i Komisariatit Adem Tahiraj e pyeti personin kush ishte dhe çfarë kërkonte. Xhakja reagoi menjëherë në mënyrë të dhunshme dhe nxorri pistoletën nga brezi, mundi të vendosë dorën mbi supin e tij dhe qëlloi gjashtë herë rresht mbi trupin e Kryekomisarit.. Vdekja ishte e menjëhershme”, thuhet ndër të tjera në dosje.
(e.m/News24/BalkanWeb)
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi