Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Poezi Matematikore! People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.

Poezi Matematikore!

Shko poshtë

Poezi Matematikore! Empty Poezi Matematikore!

Mesazh nga Petriti prej Thu 10 Jan 2013 - 9:46

PO TE SHKRUAJ PER TE SHPREHUR TERE DASHURIN TIME TE PAKUFISHME QE SHTRIHET PREJ MINUS INFINITIT E GJERE NE PLUS INFINIT.
TI TANI E DIN SE TE DUA,ME TEPER SE SA EKUACIONI LINEAR ME DY TE PANJOHURA NE PROVIM.E DIN GJITHASHTU,SE PER DASHURIN TENDE ZBERTHEHEM EDHE NE FAKTOR TE THJESHTE.
ATEHER,PSE ZEMRA JOTE RRIN GJITHNJI E MBYLLUR NE KLLAPA?
PERSE SME LEJON TE NXJERRE ZEMREN TENDE,PARA KLLAPAVE,POR STRUKESH SI NUMRI NEGATIV NEN RRENJEN KATRORE DHE VLERA E DASHURIS TATE DEL IMAGJINARE PER MUA.
VAZHDIMISHT BEJ ROTACIONE RRETH TEJE,POR KURRSESI NUK DO MUND TE GJEJ KORDINATAT E PERBASHKETA TE ZEMRAVE TONA.
NE EMER DHE MBIEMER TE DASHURIS SIME TE LUTEM , TE MA TREGOSH EMRUESIN E PERBASHKET TE DASHURIS SONE,OSE SE PAKU TE MA TREGOSH KOEFICIENTIN E DASHURIS TENDE,SEPSE LIMITI I VUAJTJEVE TE MIJA PO ANON KAH LIMITI APSOLUT.
PER DASHURIN TENDE,JAM THURES INTERGRAL,DUART E MIJA RRINE TE SHTRIRA SI KATEDAT E TREKENDESHIT KENDREJT.
EJA TI, TEOREMA E PITAGORES PER JETEN TIME...EJA E BEHU HIPOTENUZ
MBI KRAHET E MIJ. MOS LEJO QE GRAFIKONET E DASHURIS SONE TE JENE DIVERGJENT.
NESE NUK VJEN, DO TA NDJEJ VEHTEN TE NGRITUR NE KATROR, E NESE PERGJ JOTE ESHTE NEGATIVE,DIJE SE LIDHJA JONE DO TE ANULOHET DHE SE TI DO BARAZOHESH ME ZERO.
Petriti
Petriti
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Europe
Postime Postime : 145
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 03/12/2012
Mosha Mosha : 33
Hobi Hobi : Shkenca

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi Matematikore! Empty Re: Poezi Matematikore!

Mesazh nga Esba prej Thu 10 Jan 2013 - 10:37

upss u bera lomsh pz

18-5 arsyet me te mira per te mos bere detyrat e shpise:
-Pa dashje pjestova me zero dhe mu dogj fleta.
-Sot eshte ditelindja e Isaac Newton.
-Mund ti afrohesha fletores, por nuk mund ta kapja ate.
-Kam nje makine llogaritese me energji diellore dhe dje binte shi.
-Po shikoja nje seri ne televizion, dhe mendova gjithe naten nese ajo ishte konvergjente.
Esba
Esba
Princeshë
Princeshë

Vendbanimi Vendbanimi : Marsille Avignon
Postime Postime : 549
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 03/12/2012
Mosha Mosha : 29
Hobi Hobi : Basketbolli

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi Matematikore! Empty Re: Poezi Matematikore!

Mesazh nga Malsori prej Fri 18 Jan 2013 - 11:38

2 + 2 = ? 4 + 4 = ?


për matematik asgjë nuk di
por për dashuri ta boj 8 me 2


të dua të dua 6+2=
kut te flas kqyrem drejt ne sy


dora ime shkruan
po llogariti 3+3=33
eja me ku je ti


vetem për ty e dashur
jomduke te prit
eja me ndihmo
ne matematik hihihi

Malsori
Malsori
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Gjermani
Postime Postime : 1966
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/10/2010
Mosha Mosha : 48
Hobi Hobi : Lexim, sport, punë

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi Matematikore! Empty Re: Poezi Matematikore!

Mesazh nga Anakonda prej Fri 17 Oct 2014 - 3:19

Poezi me shprehje matematikore ...........
Ty po të drejtohem,vajzë moj syzeze
me do a sme do,kjo është hipoteze
Pamja jote e ëmbël,posi teoreme
kur te shoh përpara,sikur zgjidh probleme
Ti je elegante si ekuacion
mesi yt i holle posi ypsilon
Supet delikate,pika infenksioni
qafa si cilinder,koka si trung koni
hunda si segment,posi reze drite
veshet simetrike balli si orbite
Buzet si elips,mjekra si kupole
sytë si dy vatra,vetull parabole
Cmi ke ndare aq bukur floket si spirale
oj tu thafte dora si me simetrale
reze rezatojne syt e tu te qeta
njeri reze alfa,tjetri reze beta
për ty psheretimat qe dalin rethore
hapen vale-vale si rathe bashkqendrore
unë e ti një thyese lidhur ne një bosht
ti numerusi sipër,unë emerusi poshte
po s'të bëra jetën diell si pranvera
cvite me janë taksur mi shumezofte zerua
dashurisë për ty mos ti shuhet vapa
çdo fjale qe të thuash do ta fus ne kllapa
dhe oh si do ritet me hapa ritmike
sot fuqi katrore mot fuqi kubike
bukuria jote bukuri limit
mi perndau mende gjer ne infinit.
me tretë formule,me shkrive te gjallë
si një copez akull ne plus njeqind shkalle
folme shpirti im,shpirt ne maximum'
se pa ty skam gjume as ne minimum

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 24
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi Matematikore! Empty Re: Poezi Matematikore!

Mesazh nga Anakonda prej Fri 17 Oct 2014 - 3:20

Poezi Matematikore! 10685421_828451387175898_2666268477519335861_n

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 24
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi Matematikore! Empty Re: Poezi Matematikore!

Mesazh nga Anakonda prej Fri 17 Oct 2014 - 3:21

C'eshte dashuria???
1) Ne matematike eshte 1 probleme,
2) Ne shkence eshte 1 reaksion,
3) Ne art eshte 1 veper ,
4) Ne mjekesi eshte 1 zemer qe qan e qesh !!!!!

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 24
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi Matematikore! Empty Re: Poezi Matematikore!

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi