Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Teshtima më e rrezikshme se alkooli? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Teshtima më e rrezikshme se alkooli? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Teshtima më e rrezikshme se alkooli?

Shko poshtë

Teshtima më e rrezikshme se alkooli? Empty Teshtima më e rrezikshme se alkooli?

Mesazh nga Alberti Fri 1 Mar 2013 - 1:56

Teshtima më e rrezikshme se alkooli?

Të gjithë e dimë se është i rrezikshëm kombinimi i pirjes së pijeve alkoolike dhe vozitjes, por një studim i ri zbulon se teshtima, e cila përcjellë ftohjet e rënda mund të jetë njëjtë e rrezikshme.
Hulumtuesit nga Universiteti Cardiff në Britaninë e madhe kanë zbuluar se ftohja i ngadalëson reagimet e njerëzve sa edhe katër kriklla me birrë, ose tetë pije standarde. “Ftohjet mund ta ngadalësojnë reagimin në vozitje për 36 milisekonda”, thotë hulumtuesi dhe profesori Andy Smith dhe shton: "Konsumimi i alkoolit megjithatë e ngadalëson reagimin për 15 milisoekonda".
Teshtima, gjithashtu, mund t'ia tërheqë vëmendjen shoferit nga rruga për tre sekonda. "Njerëzit që vozitin derisa janë të ftohur duhet të jenë të vetëdijshëm për rrezikun", mendon Smith.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi