Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Konfirmohet lidhja e konsumit të duhanit me kancerin e gjirit People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Konfirmohet lidhja e konsumit të duhanit me kancerin e gjirit People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Konfirmohet lidhja e konsumit të duhanit me kancerin e gjirit

Shko poshtë

Konfirmohet lidhja e konsumit të duhanit me kancerin e gjirit Empty Konfirmohet lidhja e konsumit të duhanit me kancerin e gjirit

Mesazh nga Alberti Mon 4 Mar 2013 - 6:46

Konfirmohet lidhja e konsumit të duhanit me kancerin e gjirit

Në studimin e kryer në SHBA është konfirmuar rritja e rrezikut nga kanceri i gjirit te femrat, që konsumojnë duhan, shkruan “Journal of the National Cancer Institute”.
Rrezikun më të madh nga sëmundja e kanë pasur femrat, që kanë filluar të konsumojnë duhanin në rini, zbulojnë informatat e mbledhura të rreth 73 mijë të anketuarave të moshave prej 50 deri në 74-vjeçare.
Duke u varur nga koha kur kanë filluar me konsumim të duhanit, ato femra kanë pasur prej 24 deri në 61 për qind gjasa që të sëmuren nga kanceri i gjirit.
Në krahasim me femrat, që nuk kanë konsumuar ndonjëherë duhan, rreziku nga sëmundja prej kancerit të gjirit te të anketuarat, që e kanë lënë duhanin, ka qenë i rritur për 13 për qind.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi