Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Joelle Vachter, zëvendësshefe e EULEX-it People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Joelle Vachter, zëvendësshefe e EULEX-it People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Joelle Vachter, zëvendësshefe e EULEX-it

Shko poshtë

Joelle Vachter, zëvendësshefe e EULEX-it Empty Joelle Vachter, zëvendësshefe e EULEX-it

Mesazh nga Alberti Mon 4 Mar 2013 - 6:54

Joelle Vachter, zëvendësshefe e EULEX-it

Joelle Vachter është emëruar Zëvendës-Shefe e re e Misionit të Bashkimit Evropian për Sundimin e Ligjit në Kosovë (EULEX) dhe e ka filluar detyrën sot.
Vachter, franceze me gradë kolonele, me përgatitje arsimore në drejtësi dhe administratë publike, ka një karrierë të gjatë profesionale në policinë dhe ushtrinë franceze. Para ardhjes në EULEX, Vachter ishte Drejtoreshë e Zyrës për Menaxhim të Krizave në Ministrinë e Punëve të Brendshme të Francës, thuhet në një kumtesë të EULEX-it

Zëvendësshefja e re e EULEX-it ka më shumë se 20 vite përvojë në policinë franceze, dhe ka shërbyer në Francë, në Shqipëri, si pjesë e Elementit Këshillëdhënës Policor Shumëkombësh, si dhe në Kosovë si pjesë e KFOR-it.

Gjatë 12 viteve të përvojës së saj, Vachter ka qenë e postuar në Gjermani dhe Bregun e Fildishtë. Po ashtu, ajo ka punuar për tri vite në Departamentin e Operacioneve Paqeruajtëse të Kombeve të Bashkuara si Oficere Përgjegjëse për dërgimin e Njësive Policore të Specializuara në Kosovë dhe Timorin Lindor.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi