Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Collina vlerëson lart Cuneyt Cakirin People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Collina vlerëson lart Cuneyt Cakirin People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Collina vlerëson lart Cuneyt Cakirin

Shko poshtë

Collina vlerëson lart Cuneyt Cakirin Empty Collina vlerëson lart Cuneyt Cakirin

Mesazh nga Alberti Thu 7 Mar 2013 - 11:15

Collina vlerëson lart Cuneyt Cakirin

Gjyqtari i takimit Manchester United - Real Madrid zhvilluar të martën mbrëma në Old Trafford, Cuneyt Cakir, është vlerësuar me notë tejet të lartë nga gjyqtari më i mirë në historinë e futbollit dhe i deleguari i UEFA-s për arbitrat, Pierre Luigi Collina.
Collina në raportin e tij për gjyqtarin Cuneyt Cakir, i shumëkritikuar nga hierarkia e klubit anglez dhe tifozët, ka vlerësuar lartë punën e tij gjatë ndeshjes Manchester United – Real Madrid duke i dhënë notën 8.2 për performancën e tij.

Anëtari i komitetit të gjyqtarëve në UEFA në raportin e tij ka vlerësuar shumë të drejt kartonin e kuq të dhënë ndaj Nanit pas ndërhyrjes së tij ndaj Alvaro Arbeloas, që ngriti dhe reagimet e shumta të Djajve të Kuq të cilët edhe fajësuan gjyqtarin Cuneyt Cakir.

Collina pos tjerash ka vlerësuar lartë maturinë e treguar nga arbitri turk, i cili vendosi të mos ndikonte në lojë për dy rastet e penaltive kontraverse të pa dhëna.

Madje, Collina ka kritikuar ashpër Cuneyt Cakirin për faktin pse nuk e ka ndëshkuar me karton të kuq kapitenin Rio Ferdinand, i cili ironizoi me të në fund të takimit duke i duartrokitur në fytyrë.

Real Madridi e ka fituar ndeshjen me rezultat 2-1 për t’u kualifikuar më tutje në Ligën e Kampionëve, teksa ky eliminim ka lënë plagë te thella te Manchester United, tifozët dhe menaxheri Sir Alex Ferguson, i cili ende nuk është prononcuar.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi