Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Kolesteroli ndryshon gjatë stinëve People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Kolesteroli ndryshon gjatë stinëve People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kolesteroli ndryshon gjatë stinëve

Shko poshtë

Kolesteroli ndryshon gjatë stinëve Empty Kolesteroli ndryshon gjatë stinëve

Mesazh nga Alberti Tue 12 Mar 2013 - 11:19

Kolesteroli ndryshon gjatë stinëve

Kolesteroli si duket ndryshon me ndërrimin e stinëve. Kjo mund të thotë që njerëzit me një vlerë të kolesterolit që gjendet në kufi, gjatë muajve të dimrit mund të jenë më shumë të rrezikuar për sëmundje të zemrës dhe enëve të gjakut.
Këtë e thonë hulumtuesit nge Universiteti Shtetëror Campina në Brazil. Ata i kanë prezantuar rezultatet e studimit të tyre në konferencën vjetore të Kolegjit Amerikan të Kardiologjisë.
Një studim i mëhershëm ka zbuluar se gjatë dimrit rritet numri i sulmeve në zemër dhe vdekjeve si pasojë e ndonjë sëmundjeje të zemrës. "Njerëzit duhet të jenë të vetëdijshëm për faktin që kolesteroli dhe trigliceridet në trupin e tyre ndryshojnë gjatë vitit", ka thënë hulumtuesi Filipe Moura.
Për këtë arsye nganjëherë bëhen vlerësime të gabuara të rrezikut kardiovaskular. Sidomos te njerëzit që kanë kolesterolin pak përtej kufirit rreziku është shumë më i madh sesa që mendohet.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi