Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Shtyrja e akrepave sjell probleme të shumta shëndetësore People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Shtyrja e akrepave sjell probleme të shumta shëndetësore People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shtyrja e akrepave sjell probleme të shumta shëndetësore

2 posters

Shko poshtë

Shtyrja e akrepave sjell probleme të shumta shëndetësore Empty Shtyrja e akrepave sjell probleme të shumta shëndetësore

Mesazh nga Alberti Thu 4 Apr 2013 - 11:01

Shtyrja e akrepave sjell probleme të shumta shëndetësore

Pasi që i kemi shtyrë akrepat për një orë para, në rrezik nuk ka qenë vetëm një orë gjumë, por edhe më shumë se aq.
Shkencërisht është dëshmuar të kalimi në llogaritjen pranverore të kohës është i lidhur me probleme të shumta shëndetësore, prej lëndimeve e deri te sulmi në zemër.
Infarktet janë 17 për qind më të shpeshta në javën kur ora shtyhet para, sesa dy javë para saj, pohojnë hulumtuesit e spitalit “William Beaumont” në Michigan. Gjithashtu, shpeshtësia e sulmeve në zemër është 71 për qind më e lartë në krahasim me ditën e parafundit me llogaritje dimërore të kohës.
Studimi i botuar në një revistë amerikane për kardiologjinë thotë se çrregullimet e gjumit pengojnë nivelin e hormoneve dhe rrisin shtypjen e gjakut gjë që ndikon në zemër.
Kalimi në llogaritje dimërore të kohës nuk ka një ndikim të tillë në sistemin kardiovaskular.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shtyrja e akrepave sjell probleme të shumta shëndetësore Empty Re: Shtyrja e akrepave sjell probleme të shumta shëndetësore

Mesazh nga Anakonda Thu 16 Oct 2014 - 19:21

kur esht dimer asnje nuk sheh te dal xhiro qe ne oren 4 mbyllen ne shpi dhe me pas gjat veres mundohen te harxhojn kalorit qe i marrin gjat dimrit

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi